Pasaulyje

2013.10.18 10:13

Sirijos sukilėlių snaiperiai nukovė svarbų žvalgybos generolą

BNS2013.10.18 10:13

Sirijos sukilėlių snaiperiai ketvirtadienį nukovė vieną aukštas pareigas užėmusi žvalgybos generolą, pranešė valstybinė televizija ir opozicijos aktyvistai.

Sirijos sukilėlių snaiperiai ketvirtadienį nukovė vieną aukštas pareigas užėmusi žvalgybos generolą, pranešė valstybinė televizija ir opozicijos aktyvistai.

Valstybinė televizija nurodė, kad generolas Jama'a Jama'a buvo nušautas rytiniame Deir ez Zoro mieste, kuris yra provincijoje, kontroliuojamoje daugiausisi opozicijos pajėgų, siekiančių nuversti prezidentą Basharą al Assadą (Bašarą Asadą).

Padėtį šalyje stebinti nevyriausybinė organizacija „Syrian Observatory for Human Rights“ (SOHR) informuoja, kad J.Jama'a buvo B.al Assado artimiausios aplinkos narys ir vienas iškiliausių Sirijos kariuomenės veikėjų.

„Generolas Jama'a Jama'a žuvo kaip kankinys, vykdydamas nacionalinę pareigą – gindamas Siriją ir jos žmones bei persekiodamas teroristus Deir ez Zore“, – sakoma Sirijos televizijos pranešime.

Didžiojoje Britanijoje įsikūrusi SOHR, kuri renka informaciją iš Sirijoje esančių aktyvistų, nurodė, kad J.Jama'a buvo nušautas per mūšį su sukilėlių daliniais, tarp kurių esą buvo pajėgų, susijusių su tarptautinių teroristų tinklu „al Qaeda“.

SOHR pažymėjo, jog šis kariškis buvo atsidūręs tyrėjų taikiklyje dėl savo įtariamo vaidmens Libano valstybės veikėjo Rafiko Hariri nužudyme 2005 metais.

Daugelis teigė, kad sprogdinimą Beirute, per kurį žuvo R.Hariri, organizavo B.al Assado vyriausybė ir Libano islamistų grupuotė „Hizbollah“, palaikanti glaudžius ryšius su Damasko režimu. Šiuo metu jos kovotojai kaunasi su sukilėliais Sirijoje, padėdami vyriausybės pajėgoms.

Konfliktas Sirijoje prasidėjo prieš pustrečių metų – pirmiausiai kaip protestų judėjimas prieš jau keturis dešimtmečius trunkantį Al Assadų šeimos valdymą, vėliau peraugęs į kruviną pilietinį karą, nusinešusį per 100 tūkst. žmonių gyvybių.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.