Pasaulyje

2015.09.08 13:45

Pasaulyje 30 mln. žmonių gyvena vergovės sąlygomis

ELTA2015.09.08 13:45

Naujausio vergovės indekso, į kurį įtrauktos 162 šalys, duomenimis, visame pasaulyje beveik 30 mln. žmonių gyvena vergovės sąlygomis, informuoja BBC.

Naujausio vergovės indekso, į kurį įtrauktos 162 šalys, duomenimis, visame pasaulyje beveik 30 mln. žmonių gyvena vergovės sąlygomis, informuoja BBC.

Australijoje įsikūrusi žmogaus teisių organizacija „Walk Free Foundation“ parengė pasaulio vergovės indeksą, kuris rodo, kad didžiausias pasaulyje vergovės sąlygomis gyvenančių žmonių skaičius yra Indijoje (14 mln.), o didžiausias proporcinis vergų skaičius – Mauritanijoje (apie 4 proc. visų gyventojų).

Sudarydama indeksą „Walk Free Foundation“ taikė šiuolaikinės vergovės sampratą, į kurią įeina pavergimas už skolas, priverstinės santuokos ir prekyba žmonėmis. Šios organizacijos rezultatai rodo, kad vergovėje gyvena 29,8 mln. žmonių, t. y. daugiau nei pagal kitų tyrimų duomenis. Tarptautinės darbo organizacijos duomenimis, beveik 21 mln. žmonių yra priverstinio darbo aukos.

Didžiausias vergovę patiriančių žmonių skaičius yra Indijoje, Kinijoje, Pakistane, Nigerijoje, Etiopijoje, Rusijoje ir Tailande. Trys ketvirtadaliai visų vergovę patiriančių žmonių gyvena devyniose pagal šį skaičių pirmaujančiose šalyse. Ataskaitoje teigiama, kad labiausiai tikėtina, jog pirmą vietą šiame reitinge užimančioje Indijoje daugiausia išnaudojami Indijos piliečiai.

Didžiausias proporcinis šiuolaikinių vergų skaičius yra Mauritanijoje, kur vergų statusas yra paveldimas. Antroje vietoje yra Haitis, o trečioje – Pakistanas.

„Walk Free Foundation“ tyrimą remia pasaulio politiniai veikėjai, taip pat buvusi JAV valstybės sekretorė Hillary Clinton ir buvęs Didžiosios Britanijos ministras pirmininkas Tony Blairas. H. Klinton sakė, kad nors šis indeksas nėra tobulas, jis suteikia pradžios tašką. Anot jos, viso pasaulio lyderiai indeksą turėtų vertinti kaip raginimą imtis veiksmų ir kovoti su šiuo nusikaltimu.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt