Naujienų srautas

Pasaulyje2015.09.08 13:45

Bausmę atliekančios „Pussy Riot“ narės gali anksčiau išeiti į laisvę

BNS 2015.09.08 13:45

Dvi rusų pankroko grupės „Pussy Riot“ narės gali būti paleistos į laisvę šią savaitę, patvirtinus siūlomą naują amnestiją.

Dvi rusų pankroko grupės „Pussy Riot“ narės gali būti paleistos į laisvę šią savaitę, patvirtinus siūlomą naują amnestiją.

Rusijos prezidentinė žmogaus teisių taryba priėmė amnestijos projektą, siūlantį paleisti visus kalinius, nuteistus už nesmurtinius nusikaltimus.

Jeigu šiam projektui bus uždegta žalia šviesa, jis atvers kelią Nadeždos Tolokonikovos ir Marijos Aliochinos, kurios atlieka dvejų metų laisvės atėmimo bausmę už chuliganizmą, išėjimui į laisvę.

Tarybos narys Kirilas Kabanovas paaiškino, kad amnestija būtų skirta Rusijos konstitucijos 20-osioms metinėms paminėti. Antradienį projektas turėtų būti pateiktas tvirtinti Rusijos prezidentui Vladimirui Putinui.

Trys grupės „Pussy Riot“ narės – N. Tolokonikova, M. Aliochina ir Jekaterina Samucevič – pernai buvo nuteistos dėl 2012 metų vasarį surengtos „pankų maldos“ Kristaus Išganytojo katedroje Maskvoje, per kurią kritikavo V. Putiną ir su juo glaudžius ryšius palaikančią Rusijos Ortodoksų Bažnyčią.

Pernai spalį J. Samucevič bausmė buvo sušvelninta, o N. Tolokonikova ir M. Aliochina turėjo likti už grotų iki kitų metų kovo mėnesio.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi