Naujienų srautas

Pasaulyje2015.02.14 17:02

Prancūzijos ultradešinieji laimėjo svarbius rinkimus

BNS 2015.02.14 17:02

Prancūzijos ultradešinysis Nacionalinis frontas (FN) sekmadienį laimėjo rinkėjų nuotaikas atspindinčius papildomus rinkimus, dar kartą pabrėžusius, kad ši partija yra politinė jėga, su kuria turi būti skaitomasi, ir kad ji sugeba išnaudoti ekonomikos nuosmukį bei nuogąstavimus dėl didėjančio nusikalstamumo.

Prancūzijos ultradešinysis Nacionalinis frontas (FN) sekmadienį laimėjo rinkėjų nuotaikas atspindinčius papildomus rinkimus, dar kartą pabrėžusius, kad ši partija yra politinė jėga, su kuria turi būti skaitomasi, ir kad ji sugeba išnaudoti ekonomikos nuosmukį bei nuogąstavimus dėl didėjančio nusikalstamumo.

Euroskeptiška ir prieš imigrantus nusistačiusi partija, įkurta Jeano Marie Le Peno, daugelį metų buvo laikoma Prancūzijos politikos pelene, tačiau jos įtaka ir populiarumas reikšmingai padidėjo pastaraisiais mėnesiais.

Partijos kandidatas Laurent`as Lopezas surinko 53,9 proc. balsų antrajame papildomų rinkimų rate pietrytiniame Brinjolio mieste, pranešė Varo departamento pareigūnai.

„Labai džiaugiuosi – tai nedviprasmiškas rezultatas“, – L. Lopezas komentavo savo pergalę.

Kai FN kandidatas pateko į antrąjį ratą po spalio 6-ąją vykusio pirmojo balsavimo, šalyje nuvilnijo nerimo banga ir pasigirdo raginimų valdantiesiems kairiesiems suformuoti „respublikos frontą“, siekiant užkirsti kelią tos partijos stiprėjimui.

Kairieji, kurie nebuvo iškėlę kandidatų per papildomus rinkimus Brinjolyje, ragino rinkėjus balsuoti už centro dešinės partijos UMP kandidatę Catherine Delzers, kuri, kaip pranešė Varo pareigūnai, sekmadienį surinko 46,1 proc. balsų.

Pasak analitikų, FN pergalė Brinjolyje, kurio meras priklauso Komunistų partijai, gali būti reikšmingas šalies gyventojų nuotaikų barometras.

Partija, kuriai dabar vadovauja jos įkūrėjo dukra Marine Le Pen, įgijo naują postūmį, kai viena nauja apklausa parodė, jog FN gali tikėtis surinkti 24 proc. balsų per ateinančią gegužę vyksiančius rinkimus į Europos Parlamentą.

Agentūros „Ifop“ pagal savaitraščio „Le Nouvel Observateur“ užsakymą atlikta apklausa rodo įvykusį svarbų pokytį.

„Pirmąkart per rinkimus, atspindinčius rinkėjų nuotaikas dėl nacionalinio pobūdžio rinkimų, FN aiškiai lenkia tiek (valdančiąją) Socialistų partiją, tiek UMP“, pagrindinę opozicijos partiją, nurodė „Ifop“.

Prognozuojant Europos Parlamento rinkimų rezultatus, socialistai lieka treti ir gali tikėtis 19 proc. balsų, o už UMP galėtų balsuoti 22 proc. rinkėjų.

Nors vidaus reikalų ministras Manuelis Vallsas laikosi griežtos pozicijos dėl imigracijos, socialistai vis plačiau laikomi nepajėgiais išspręsti problemų dėl didėjančio nesaugumo ir nusikalstamumo, taip pat ekonomikos nuosmukio.

Šias nuotaikas atspindi nusmukęs prezidento socialisto Francois Hollande`o populiarumas, kuris pasiekė visų laikų žemumas – 29 proc.

Prancūziją krečia rekordinis nedarbas, kai darbo neturi daugiau nei 3 mln. darbingo amžiaus žmonių, taip pat didžiulis biudžeto deficitas ir lėtas ekonomikos augimas.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi