Naujienų srautas

Pasaulyje2013.10.14 08:47

Sirijoje pagrobti šeši Raudonojo Kryžiaus darbuotojai ir vietos savanoris

ELTA 2013.10.14 08:47

Ginkluoti užpuolikai sekmadienį pagrobė šešis Raudojo Kryžiaus darbuotojus ir vietinį Sirijos Raudonojo Pusmėnulio savanorį, praneša „Reuters“.  

Ginkluoti užpuolikai sekmadienį pagrobė šešis Raudojo Kryžiaus darbuotojus ir vietinį Sirijos Raudonojo Pusmėnulio savanorį, praneša „Reuters“.

Tarptautinis Raudono Kryžiaus komitetas pranešė, kad neturi jokio kontakto su užpuolikais. Komiteto atstovas Ewanas Watsonas atsisakė atskleisti, kokios tautybė ir lyties yra pagrobti darbuotojai.

Raudono Kryžiaus komanda praėjusį ketvirtadienį nuvyko į Idlibo muchafazą, kad įvertintų padėtį ir nugabentų medicininių atsargų. Konvojus buvo aiškiai pažymėtas Raudonojo Kryžiaus emblema. Pakeliui atgal į Damaską, konvojų sustabdė ginkluoti užpuolikai. Sirijos valstybinė žiniasklaida pranešė, kad ginkluoti vyrai prieš pagrobdami darbuotojus apšaudė jų automobilius. Valstybės žiniasklaida teigia, kad nusikaltimą įvykdė „ginkluota teroristų grupė“ – taip Sirijos vyriausybė vadina sukilėlius. Raudonojo Kryžiaus atstovas E. Watsonas negalėjo patvirtinti, kad konvojus buvo apšaudytas, bet sakė, kad dingo ne tik darbuotojai, bet ir jų automobiliai.

Sirijos šiaurėje, kur sukilėliai užėmė dideles teritorijas, o vyriausybės pajėgos vis dar valdo miestus, labai padaugėjo pagrobimų. Raudonasis Kryžius ir Raudonasis Pusmėnulis yra pagrindinės humanitarinės pagalbos organizacijos, kurios dirba Sirijoje. Jos dalija savo humanitarinę paramą bei daugumą atsargų, kurias siunčia Jungtinių Tautų agentūros.
 

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi