Naujienų srautas

Pasaulyje2015.09.08 13:45

JAV Senate vyko derybos, kaip išeiti iš politinės aklavietės

ELTA 2015.09.08 13:45

Senate vyko derybos, kaip išeiti iš JAV politinės aklavietės, kuri lėmė dalinį federalinės vyriausybės darbo sustabdymą, skelbia BBC.

Senate vyko derybos, kaip išeiti iš JAV politinės aklavietės, kuri lėmė dalinį federalinės vyriausybės darbo sustabdymą, skelbia BBC.

Demokratų ir respublikonų lyderiai Senate pirmą kartą dalyvavo tiesioginėse diskusijoje, tačiau pastebima mažai pažangos ženklų, teigia korespondentai.

Šeštadienį pirmą kartą nuo liepos mėnesio vyko tiesioginės Senato daugumos lyderio Harry Reido ir respublikonų lyderio Mitcho McConnellio diskusijos.

„Pokalbiai išties buvo išsamūs, tačiau nebuvo prieita galutinio sprendimo. Tikiuosi, kad mūsų diskusijos nuramino amerikiečius ir likusį pasaulį“, – sakė H. Reidas.

„Susitikimas praėjo sklandžiai“, – nesileisdamas į detales sakė M. McConnellis.

H. Reidas po to išėjo į Baltuosius rūmus pasitarti su prezidentu Baracku Obama.

JAV vyriausybė spalio 1 dieną iš dalies sustabdė vyriausybės darbą, kai Kongresui nepavyko susitarti dėl biudžeto. Respublikonai planavo patvirtinti biudžetą tik tada, jeigu metams būtų atidėtos prezidento sveikatos apsaugos programos reformos. Demokratai Senate nesutiko su tokiomis sąlygomis.

Be to, Vašingtono laukia dar vienas išbandymas – ketvirtadienis yra paskutinė diena susitarti dėl JAV skolos limito didinimo. Jeigu JAV nepavyks susitarti, tada šaliai gresia įsipareigojimų nevykdymas. Tai gali sukelti suirutę šalyje ir užsienyje.

Pasak senatoriaus Dicko Durbino, dėl skolos limito didinimo siekiama susitarti iki pirmadienio.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi