Naujienų srautas

Pasaulyje2015.09.08 13:45

Prancūzijos vidaus reikalų ministrui gresia procesas dėl rasinės neapykantos kurstymo

ELTA 2015.09.08 13:45

Prancūzijos vidaus reikalų ministrui Manueliui Vallsui gresia procesas dėl prieštaringų jo teiginių apie romus. Jis kaltinamas rasinės neapykantos kurstymu. Socialistų politiką apskundė kovos su rasizmu organizacija „Mrap“.

Prancūzijos vidaus reikalų ministrui Manueliui Vallsui  gresia procesas dėl prieštaringų jo teiginių apie romus. Jis kaltinamas rasinės neapykantos kurstymu. Socialistų politiką apskundė kovos su rasizmu organizacija „Mrap“.

Ministro komentarai apie nepakankamą romų norą integruotis ir jų gyvenimo būdą esą yra žeidžiantys. Jie esą provokuoja smurtą, neapykantą ir diskriminaciją.

M. Vallsas neseniai interviu radijui pareiškė, kad romų gyvenimo būdas yra visiškai kitoks, ir kad tik mažuma jų nori integruotis. Todėl esą būtų geriau, jei jie grįžtų į Rumuniją ar Bulgariją.

Šiuos ministro žodžius sukritikavo ir M. Vallso partiečiai. Tačiau didelė dalis gyventojų, anot apklausų, juos įvertino teigiamai.

Jei įvyktų teismo procesas, M. Vallsui gali grėsti iki 45 000 eurų bauda. Ypač sunkiais atvejais už rasinės neapykantos kurstymą Prancūzijoje gali būti skiriama iki vienerių metų kalinimo bausmė.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi