Pasaulyje

2013.10.10 16:14

I. Aliyevas perrinktas Azerbaidžano prezidentu (papildyta)

BNS, ELTA 2013.10.10 16:14

Azerbaidžano prezidentas Ilhamas Aliyevas trečiadienį buvo triuškinamai perrinktas naujai kadencijai, surinkęs apie 84,7 proc. balsų, pranešė centrinė rinkimų komisija, suskaičiavus apie 75 proc. balsų.

Azerbaidžano prezidentas Ilhamas Aliyevas trečiadienį buvo triuškinamai perrinktas naujai kadencijai, surinkęs apie 84,7 proc. balsų, pranešė centrinė rinkimų komisija, suskaičiavus apie 75 proc. balsų.

Jo pagrindinis varžovas iš opozicijos Jamilas Hasanli liko antras, surinkęs tik kiek daugiau nei 5,2 proc. balsų, rodo rezultatai.

J. Hasanli rinkimų štabas užsiminė apie didelio masto klastojimus ir sakė nepripažinsiantis rinkimų rezultatų.

51 metų lyderis atėjo į valdžią 2003 metais, mirus jo tėvui Heydarui Aliyevui – buvusiam Sovietų Sąjungos KGB karininkui ir vienam iš komunistinio režimo šulų, vadovavusiam naftos turtingam ir 9,5 mln. gyventojų turinčiam Azerbaidžanui ankstesnius 10 metų.

Stebėtojai: rinkimai vyko nesąžiningai

Perrinkto prezidento oponentai žada kreiptis į teismą dėl rinkimų, kurie, pasak tarptautinių stebėtojų, vyko nesąžiningai, informuoja „Reuters“.

I. Aliyevas kritikuojamas dėl elgesio su savo oponentais. Žiniasklaida yra griežtai kontroliuojama, protestai malšinami, o, anot vienos žmogaus teisių organizacijos, prieš rinkimus Azerbaidžane padvigubėjo politinių kalinių skaičius.

Tarptautiniai stebėtojai iš Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos (ESBO) teigia, kad rinkimus temdė žiniasklaidos ribojimas bei kandidatų ir rinkėjų bauginimas. Stebėtojai pranešė 37 rinkimų apylinkėse pastebėjo aiškių daugkartinio balsavimo požymių ir net 85 proc. rinkimų apylinkių balsų skaičiavimas įvertintas neigiamai. Per ESBO spaudos konferenciją kilo chaosas, nes žurnalistai iš valstybę remiančių žiniasklaidos šaltinių pradėjo rėkti „ESBO yra šališka“ ir nustelbė stebėtojus.

 

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.