Pasaulyje

2015.09.08 13:45

Pagrobtas Libijos premjeras buvo paleistas (papildyta)

BNS 2015.09.08 13:45

Libijos premjeras Ali Zeidanas ketvirtadienį buvo paleistas praėjus kelioms valandoms po to, kai jį iš vieno Tripolio viešbučio pagrobė buvę sukilėliai kovotojai, pranešė užsienio reikalų ministras Mohammedas Abdelazizas.

Libijos premjeras Ali Zeidanas ketvirtadienį buvo paleistas praėjus kelioms valandoms po to, kai jį iš vieno Tripolio viešbučio pagrobė buvę sukilėliai kovotojai, pranešė užsienio reikalų ministras Mohammedas Abdelazizas.

„Jis buvo paleistas, tačiau kol kas neturime jokių detalių apie jo paleidimo aplinkybes“, – ministras sakė naujienų agentūrai AFP.

Suimtas Libijos premjeras Ali Zeidanas yra laikomas VRM kriminalistikos departamente, kuris skelbė, kad „sveikatos būklė yra gera, ir su juo bus gerai elgiamasi kaip su bet kuriuo Libijos piliečiu“.

Libijos premjerą Ali Zeidaną ketvirtadienį paryčiais pagrobė grupė ginkluotų užpuolikų ir išsivežė nežinoma kryptimi, pranešė vyriausybė.

„Laikinosios vyriausybės vadovas Ali Zeidanas buvo išvežtas nežinoma kryptimi ir dėl nežinomų priežasčių grupės“ vyrų, veikiausiai buvusių sukilėlių, sakoma trumpame vyriausybės pranešime, paskelbtame jos tinklalapyje.

Vienas šaltinis premjero biure sakė, kad A. Zeidanas buvo pagrobtas iš viešbučio „Corinthia“, kur yra jo rezidencija.

Viešbučio „Corinthia“ apsauginiai nurodė, kad per incidentą nebuvo paleista šūvių ir neįvyko joks susirėmimas.

Vienas apsauginis sakė, kad jam tai priminė „areštą“.

Šis pagrobimas buvo įvykdytas praėjus penkioms dienoms po to, kai JAV specialiosios pajėgos Tripolio gatvėse pagrobė tarptautinio teroristų tinklo „al Qaeda“ įtakingą veikėją Abu Anasą al Libi, siejamą su 1998 metais įvykdytais dviejų Amerikos ambasadų sprogdinimais Rytų Afrikoje, ir išgabeno jį į vieną karo laivą.

Vyriausybė nurodė įtarianti dėl premjero pagrobimo dvi buvusių sukilėlių grupuotes – revoliucionierių tarybą ir brigadą, įpareigotą kovoti su nusikalstamumu. Abi tos organizacijos teoriškai yra pavaldžios Gynybos ir Vidaus reikalų ministerijoms.

Ministrų kabinetas bei aukščiausioji Libijos politinės valdžios institucija – Visuotinis nacionalinis kongresas – sprendžia šią padėtį, sakoma pranešime, kuriame gyventojai taip pat raginami išlikti ramiais.

Anksčiau apie šį incidentą pranešė arabų televizijos. Abu Dabyje įsikūręs transliuotojas „Sky News Arabia“ citavo Libijos saugumo šaltinius, kurie sakė, kad A. Zeidanas buvo pagrobtas iš viešbučio sostinėje, kuriame jis buvo apsistojęs, ir išvežtas nežinoma kryptimi.

Panašų pranešimą paskelbė ir Dubajuje įsikūrusi televizija „al Arabiya“.

„Al Arabiya“ taip pat parodė kelis vaizdo įrašo kadrus, kuriuose matomas pilkais marškiniais apsivilkęs rūškanas A. Zeidanas, glaudžiai apsuptas vyrų civiliais drabužiais.

Šeštadienį įvykdytas JAV komandosų reidas Tripolyje sukėlė pasipiktinimą ir padidino Libijos vyriausybės kritikų spaudimą – ypač buvusių sukilėlių brigadų, dalyvavusių 2011 metų sukilime, per kurį buvo nuverstas ir nužudytas diktatorius Muamaras Kadhafi.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.