Pasaulyje

2015.09.08 13:45

Olandija atsiprašė Rusijos dėl sulaikyto girto diplomato

Tarptautinis skandalas dėl Olandijoje sulaikyto girto rusų diplomato greičiausiai bus užgniaužtas – olandai atsiprašė, nors rusų valdžia jau prabilo apie sankcijas olandiškiems pieno produktams.

Tarptautinis skandalas dėl Olandijoje sulaikyto girto rusų diplomato greičiausiai bus užgniaužtas – olandai atsiprašė, nors rusų valdžia jau prabilo apie sankcijas olandiškiems pieno produktams.

Skandalinga istorija dėl aukšto rusų diplomato Dmitrijaus Borodino suėmimo prasidėjo vėlų šeštadienio vakarą Ševeningene.  Ten, kaip manoma, neblaivi pono D. Borodino žmona nesuvaldė automobilio ir apdaužė keturias mašinas. Olandų medikai įtardami, kad moteris patyrė stuburo traumą pabandė ją paguldyti, bet rusė ėmė priešintis ir jai teko suleisti vaistų. Vietos tarnybos išvežė apdaužytas mašinas, bet vėliau policija buvo iškviesta dėl triukšmo Borodinų namuose. Kaimynai pareiškė, kad jiems neramu dėl mažamečių diplomato vaikų. Olandų policininkai įėjo į vidų ir panaudoję jėgą suėmė jų įtarimu aiškiai apgirtusį D. Borodiną. Oficialusis Kremlius pasipiktino dėl tokiu Hagos policininkų veiksmų.

„Tai grubiausias Vienos konvencijų pažeidimas. Mes laukiame paaiškinimų ir atsiprašymų ir, kad kaltininkai būtų nubausti“, – teigė Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas.

Galiausiai, dar nepaskelbusi oficialių incidento tyrimo išvadų Olandijos užsienio reikalų misterija atsiprašė rusų, bet atsiprašė tik dėl pažeistos Borodiną, kaip  diplomatą ginančios Vienos konvencijos. Hagos policijos pareigūnai, kurie šiuo atveju palaikė grėsmę vaikams rimtesniu argumentu, greičiausiai nebus nubausti, nors pačių olandų teisės ekspertai pripažįsta, kad tokia grėsmė turėjo būti Aiškiai matoma ir nekelti abejonių.

Taigi problema lyg ir išspręsta, bet reikėtų paminėti gana įdomų sutapimą, kad skandalo įkarštyje pasirodė „Rosselhoz Technadzor“ pranešimas, kad jie aptiko daug pažeidimų į Rusiją importuojamuose olandiškuose pieno produktuose.