Pasaulyje

2012.07.24 16:16

Bulgarijoje autobusą susprogdinęs savižudis turėjo bendrininkų

LRT.lt2012.07.24 16:16

Bulgarijos oro uoste autobusą su Izraelio turistais susprogdinęs savižudis, pražudęs šešis žmones, turėjo bendrininkų. Be to, jis galėjo atkeliauti iš Europos Šengeno bevizės zonos, antradienį pareiškė Bulgarijos premjeras Boyko Borisovas. 

Bulgarijos oro uoste autobusą su Izraelio turistais susprogdinęs savižudis, pražudęs šešis žmones, turėjo bendrininkų. Be to, jis galėjo atkeliauti iš Europos Šengeno bevizės zonos,  antradienį pareiškė Bulgarijos premjeras Bojko Borisovas.

„Gali paaiškėti, kad jis atvyko iš Šengeno narės. Tai informacija, kurią šiuo metu tikriname su kelių kitų Europos Sąjungos šalių tarnybomis“, – teigė jis, sprogdintoją ir jo įtariamus bendrininkus pavadindamas „ypač patyrusiais“.

„Iš to, ką matome, jie atvyko prieš mėnesį. Nuomotus automobilius jie keitė vėl ir vėl. Jie apsistojo skirtinguose miestuose, kad nebūtų pastebėti drauge. Jokiame vaizdo įraše neužfiksuotas daugiau kaip vienas iš ieškomų asmenų“, – pridūrė B. Borisovas.

„Tai ypač patyrę žmonės, kurie laikėsi visiško slaptumo“, – pridūrė jis.

B. Borisovas taip pat teigė, kad sprogdintojo, žuvusio per sprogimą pirštų anspaudų ar DNR mėginių nepavyko aptikti jokioje pasaulio duomenų bazėje.

„Kategoriškai jo tapatybės nežinome. Tačiau žinome, kada jis atvyko, numanomą skrydį ir iš kur jis buvo“, – pridūrė premjeras.

Bulgarija priklauso Europos Sąjungai, tačiau nėra 22 šalis vienijančios Šengeno zonos nare. 

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.