Pasaulyje

2015.09.08 13:45

Pakistano talibai M. Yousafzai: pulsime, kai tik turėsime galimybę

BNS 2015.09.08 13:45

Pakistano talibai pirmadienį pareiškė, kad pakistaniečių paauglė Malala Yousafzai „neturi drąsos“ ir pažadėjo ateityje, pasitaikius progai, vėl ją užpulti.

Pakistano talibai pirmadienį pareiškė, kad pakistaniečių paauglė Malala Yousafzai „neturi drąsos“ ir pažadėjo ateityje, pasitaikius progai, vėl ją užpulti.

Kovotojai iš „Tehreek-e-Taliban Pakistan“ (TTP) praėjusių metų spalio 9 dieną šovė dabar 16-metei Malalai į galvą jos gimtajame Svate, nes ji kovojo už mergaičių teisę lankyti mokyklą.

Sunkiai sužeista mergaitė buvo gydoma Britanijoje, kur dabar ir gyvena, o jos užpuolimas tik pažadino kovą už didesnes galimybes siekti mokslo mergaitėms.

Apie visiems prieinamo švietimo reikalavimą pasauliui prabilusi 16-metė dabar yra minima kaip viena galimų pretendenčių į Nobelio taikos premiją, kurios laureatas bus paskelbtas penktadienį.

Tačiau TTP atstovas Shahidullah Shahidas pasmerkė Manalą ir pareiškė, kad kovotojai ir vėl bandys ją sunaikinti.

„Ji nėra narsi mergaitė, ji neturi drąsos. Mes dar kartą į ją nusitaikysime ir pulsime, kai tik turėsime galimybę“, – sakė Sh.Shabidas naujienų agentūrai AFP.

Interviu britų nacionaliniam transliuotojui BBC Malala Yousafzai nesureikšmino jai skiriamų grasinimų ir dar kartą išreiškė norą sugrįžti į Pakistaną iš Britanijos, kur mergina dabar lanko mokyklą.

Malala išgarsėjo savo tinklaraščiu britų transliuotojui BBC, kuriame aprašė Talibano vykdytus žiaurius nusikaltimus šiaurės vakarinėje šalies dalyje esančiame Svato slėnyje. Talibai Svato slėnį terorizavo nuo 2007-ųjų iki 2009-ųjų, kai armija čia pradėjo puolimą.

„Tinklaraštyje skelbiamame dienoraštyje ji net pasirašinėdavo išgalvotu Gul Makai vardu. Mes užpuolėme Malalą, nes ji kalbėjo prieš Talibaną ir prieš islamą, o ne todėl, kad ji lankė mokyklą“, – sakė Sh.Shahidas.

Nors merginą už jos drąsą Vakaruose giria šalių lyderiai ir įžymybės, itin konservatyviame Svato slėnyje į jos veiksmus kartais žiūrima įtariai

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.