Pasaulyje

2013.10.07 11:37

Visureigis–monstras Meksikoje pražudė 8 žmones, dešimtis sužeidė

BNS 2013.10.07 11:37

Šiaurės Meksikoje per kaskadininkų šou visureigiui monstrui įsirėžus į žiūrovų tribūną, aštuoni žmonės žuvo, o dar 79 buvo sužeisti, pranešė pareigūnai.

Šiaurės Meksikoje per kaskadininkų šou visureigiui monstrui įsirėžus į žiūrovų tribūną, aštuoni žmonės žuvo, o dar 79 buvo sužeisti, pranešė pareigūnai.

To visureigio vairuotojas buvo suimtas sekmadienį ir apkaltintas netyčiniu nužudymu, o pareigūnai sakė tiriantys potencialius saugos pažeidimus organizuojant renginį.

Ekspertų nuomone, viena iš tragiško incidento priežasčių galėjo būti sugedę visureigio stabdžiai.

Apie 3 500 žmonių dalyvavo šeštadienį vykusiame automobilių naikinimo šou, per kurį pertvarkyti pikapai su milžiniškomis padangomis traiškė mažesnes mašinas. Tačiau apie 19 val. vietos (3 val. Lietuvos) laiku vienas iš visureigių monstrų tapo nevaldomas ir rėžėsi į tribūnas.

Čihuahua valstijos prokuratūros atstovas Carlosas Gonzalezas sakė, kad vairuotojas Francisco Velazquezas nesuvaldė visureigio, peršokęs per automobilius, kuriuos jis traiškė per vieną pasirodymą renginyje „Extreme Aeroshow“.

Žiūrovo Krizthallio Martinezo iš tribūnos nufilmuotame vaizdo įraše matoma, kaip visureigis iš pradžių pervažiuoja du automobilius, apsuka ratą ir vėl užlekia ant tų mašinų didesniu greičiu. Per tą triuką pikapas smarkiai rėžėsi į žemę priekiniais ratais ir atšokęs nulėkė tiesiai į žiūrovus, kurie stovėjo priešais, neapsaugoti jokios sienos arba užtvarų.

Tris dienas valstijos sostinės Čihuahua pakraštyje esančiame parke turėjęs vykti šou, per kurį taip pat buvo rodomi lėktuvų akrobatiniai triukai ir kitokie pasirodymai, buvo atšauktas po to nelaimingo atsitikimo antrąją dieną.

Sekmadienį du ginkluoti vyrai metė butelį su degiu skysčiu į visureigius monstrus ir kitas mašinas, stovėjusias prie vieno viešbučio, nors tie automobiliai priklausė kitai trupei, nesusijusiai su šeštadienį įvykusiu pražūtingu incidentu.

Čihuahua gubernatorius Cesaris Duarte Juarezas sakė, kad jo administracija, kuri buvo įvardyta kaip to šou rėmėja, aiškinasi, ar civilinės saugos institucijos tinkamai prižiūrėjo saugumo taisyklių laikymąsi. Tačiau jis ir kiti pareigūnai nenurodė, ar pagal tas taisykles žiūrovai turėjo būti atskirti nuo arenos užtvaromis.

Čihuahua miesto meras Marco Quezada sakė, kad per tą incidentą buvo sužeisti 79 žmonės, iš kurių dvylikai tebėra taikoma intensyvioji terapija, o keturių būklė buvo kritinė.

Gubernatorius, kuris paskelbė trijų dienų gedulą, pridūrė, kad buvo patikrintas visureigio vairuotojo blaivumas, tačiau nenurodė, ar alkoholio kiekis jo kraujyje viršijo leistiną normą.

Keli incidento liudininkai pasakojo, kad vairuotojas atrodė praradęs orientaciją, kai susitrenkė galvą, pervažiavęs lengvuosius automobilius dideliu greičiu ir sutraiškęs jų stogus.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.