Naujienų srautas

Pasaulyje2015.09.08 13:45

Sirija pradeda naikinti cheminių ginklų atsargas

ELTA 2015.09.08 13:45

Sirijos prezidento Bašaro al Asado (Bashar al-Assad) režimas nusipelnė pasitikėjimo, nes vykdo susitarimo dėl cheminių ginklų likvidavimo sąlygas, teigė JAV valstybės sekretorius Džonas Keris (John Kerry), kuriuo remiasi BBC.

Sirijos prezidento Basharo al-Assado režimas nusipelnė pasitikėjimo, nes vykdo susitarimo dėl cheminių ginklų likvidavimo sąlygas, teigė JAV valstybės sekretorius Johnas Kerry, kuriuo remiasi BBC.

J. Kerry tai pareiškė po to, kai tarptautiniai inspektoriai pranešė apie prasidėjusį Sirijos cheminių ginklų arsenalo naikinimą.

Pagal Jungtinių Tautų (JT) rezoliuciją, kuri buvo priimta po Rusijos ir JAV susitarimo, ginklų naikinimo procesą prižiūri grupė inspektorių iš Cheminio ginklo uždraudimo organizacijos (OPCW).

„Procesas prasidėjo per trumpiausią laiką. Mes esame dėkingi už Rusijos bendradarbiavimą ir, žinoma, Sirijos paklusnumą, – po diskusijų su Rusijos užsienio reikalų ministru Sergejumi Lavrovu Azijos ir Ramiojo vandenyno šalių ekonominio bendradarbiavimo (APEC) susitikime Balyje, Indonezijoje, sakė J. Kerry. – Manau, kad labai svarbu, jog sekmadienį, praėjus savaitei po rezoliucijos priėmimo, pradėtas cheminių ginklų naikinimo procesas. Atvirai, manau, kad tai garbė Basharo al-Assado režimui. Tai gera pradžia ir mes sveikiname su tuo.“

OPCW ir JT delegacijos narys sekmadienį sakė : „Pirmoji ginklų naikinimo diena baigta. Likviduotos raketų kovinės galvutės, aviaciniai sprogmenys, mobilūs ir stacionarūs maišymo įrenginiai.“

Nesitikima, kad sirų vykdomas ginklų naikinimo procesas vyks be trukdžių, nes kelios teritorijos yra kovų zonose.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi