Pasaulyje

2015.09.08 13:45

Egipte šventė baigėsi 50 žmonių žūtimi

ELTA2015.09.08 13:45

Egipte per policijos ir nuverstojo prezidento Mohammedo Mursi šalininkų susirėmimus žuvo mažiausiai 50 žmonių, praneša BBC.

Egipte per policijos ir nuverstojo prezidento Mohammedo Mursi šalininkų susirėmimus žuvo mažiausiai 50 žmonių, praneša BBC.

Kaire, kur susirėmimai pareikalavo daugiausia aukų, sulaikyta daugiau nei 200 Musulmonų brolijos narių.

M. Mursio šalininkai surengė demonstracijas šalyje kariuomenei remiamai vyriausybei minint 40-ąsias arabų šalių ir Izraelio karo metines. Šia proga šimtai žmonių susirinko į Kairo Tahririo aikštę.

Kariuomenė demonstravo savo pajėgumą. Minia džiaugsmingai sveikino aviacijos paradą bei asmenis, kurie su savimi turėjo gynybos vado generolo Abdelio Fattah al-Sisi portretus. Dalis egiptiečių nori, kad jis būtų išrinktas naujuoju šalies prezidentu.

Tačiau pasak BBC korespondento Kaire, M. Mursio šalininkai taip pat išėjo į gatves, bandė patekti į Tahririo aikštę ir generolą A. F. al Sisi vadino žudiku. Saugumo pajėgos panaudojo ašarines dujas į paleido šūvius į orą, kad atbaidytų demonstrantus.

Vidaus reikalų ministerija įspėjo, jog bus imtasi veiksmų prieš „bet kokius bandymus sutrukdyti spalio 6-osios minėjimui“, informavo valstybinė naujienų agentūra „Mena“.

Per televiziją premjeras Hazemas Beblawis teigė, jog dabar „kritinis laikas“ šalyje ir ragino egiptiečius „išlikti vieningus ir optimistiškai žiūrėti į ateitį“.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.