Naujienų srautas

Pasaulyje2015.09.08 13:45

Respublikonai atsikerta Baltiesiems rūmams dėl vyriausybės uždarymo

BNS 2015.09.08 13:45

JAV vyriausybės veiklos sustabdymui tęsiantis jau penktą dieną ir nesant jokių ženklų dėl jo pabaigos, respublikonai surengė įnirtingą kontrataką prieš Baltuosius rūmus.

JAV vyriausybės veiklos sustabdymui tęsiantis jau penktą dieną ir nesant jokių ženklų dėl jo pabaigos, respublikonai surengė įnirtingą kontrataką prieš Baltuosius rūmus.

Kongresas prieš savaitgalį neatrodė priartėjęs prie šios aklavietės sprendimo, nors vos 12 dienų beliko iki kitos, daug sunkesnės fiskalinės pakopos – būtinybės padidinti JAV skolinimosi ribą.

Jeigu iki spalio 17 dienos nebus rastas joks sprendimas dėl skolinimosi ribos, vyriausybei gali pristigti lėšų savo sąskaitoms apmokėti, o tokiu atveju Jungtinės Valstijos gali paskelbti precedento neturintį savo nemokumą.

"Tai ne kažkoks prakeiktas žaidimas", - griaudėjo Atstovų Rūmų pirmininkas Johnas Boehneris, aukščiausio rango respublikonas Kongrese, siekdamas įgyti moralinį pranašumą po straipsnio, kuriame cituojami anoniminio pareigūno žodžiai, kad Baltiesiems rūmams agentūrų uždarymas, be darbo užmokesčio palikęs šimtus tūkstančių darbuotojų, yra naudingas.

„Šį rytą išsiimu „The Wall Street Journal“ ir jis sako, „na, mums nerūpi, kiek tai truks, nes mes laimim“, - sakė J.Boehneris, teatrališkai mojuodamas laikraščio egzemplioriumi.

„Amerikos žmonės nenori savo vyriausybės uždarymo ir aš nenoriu, - sakė jis. – Visa, ko prašome, yra susėsti ir diskutuoti, vėl atidaryti vyriausybę ir suteikti teisingumą Amerikos žmonėms pagal „Obamacare“.

2010 metais prastumtas Prieinamos sveikatos priežiūros įstatymas (Affordable Care Act), pramintas „Obamacare“, tapo prezidento Baracko Obamos pagrindiniu vidaus politikos pasiekimu.

Jis iš esmės yra padėtį pakeisianti programa, kuri turėtų užtikrinti įperkamą sveikatos apsaugą nepriklausomai nuo asmenų amžiaus, lyties arba sveikatos istorijos.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi