Pasaulyje

2015.09.08 13:45

Vašingtone per gaudynes policija nušovė moterį

15min.lt2015.09.08 13:45

Ketvirtadienį policininkai JAV sostinėje Vašingtone vaikėsi moters vairuojamą automobilį, prie pagrindinių šios šalies valdžios pastatų – Baltųjų rūmų ir Kapitolijaus – aidėjo šūviai.

Ketvirtadienį policininkai JAV sostinėje Vašingtone vaikėsi moters vairuojamą automobilį, prie pagrindinių šios šalies valdžios pastatų – Baltųjų rūmų ir Kapitolijaus – aidėjo šūviai.

Papildyta 07.00 val. NBC duomenimis, moteris automobiliu „Infiniti“ mėgino taranuoti Baltųjų rūmų vartus. Susidūrusi su JAV prezidento rezidencijos apsauga moteris nuvažiavo Kapitolijaus link.

Nuo Baltųjų rūmų ją persekiojo policijos automobiliai. NBC iš pradžių teigė, kad prie Kapitolijaus pastato moteris išlipo iš automobilio ir ėmė šaudyti į pareigūnus. Vėliau ši versija paneigta.

CBS ir CNN praneša, kad moteris nebuvo ginkluota. Šaudė ją persekioję policininkai ir apsaugos darbuotojai. Jie ir nukovė automobiliu bandžiusią sprukti įsibrovėlę.

Dantistę persekiojo 20 ekipažų

Iš viso bėglę, sukėlusią nemenką sumaištį prie Baltųjų rūmų ir Kapitolijaus, persekiojo 20 policijos ekipažų.

Nustatyta, kad žuvusioji – Miriam Carey (34), juodaodė dantų higienos specialistė iš Konektikuto.

Buvęs moters darbdavys – dantų gydytojas Barry Weissas – patvirtino, kad „2012 m. ji patyrė nuopolį ir kelias savaites nebuvo darbe. Grįžusi pasisakė esanti nėščia“. Dėl pacientų nusiskundimų M. Carey tais pačiais metais buvo atleista.

Vaikas nenukentėjo

Pranešama, kad automobilyje moteris vežėsi 18 mėnesių amžiaus mergaitę, kuri, ko gero, yra Miriam dukra. Laimei, kūdikis nenukentėjo.

Per moters gaudynes nukentėjo vienas policijos pareigūnas. Policijos atstovai patikslino, kad pareigūnas buvo sužeistas ne iš šaunamojo ginklo, o persekiojimo metu policijos automobiliui patekus į avariją.

Kad moteris buvo nušauta, praneša ir televizijos kanalas „Fox News“, cituojantis policijos atstovus.

CNN pateikiama versija kiek skiriasi. Šis televizijos kanalas pranešė, kad moteris prie Baltųjų rūmų įsivėlė į žodinį konfliktą su apsaugininkais. Apie jokį mėginimą taranuoti apsaugos užtvaras kalba neina. CNN šaltiniai taip pat tvirtina, kad nėra duomenų apie tai, kad moteris galėjo šaudyti į pareigūnus. Įvykio vietoje taip pat nerasta jokio ginklo.

Kai prie Kapitolijaus prasidėjo šaudymas, dėl saugumo buvo uždaryti visi šio pastato įėjimai, o Senato ir Atstovų Rūmų posėdžiai buvo nutraukti. Maždaug po pusvalandžio pavojus buvo atšauktas.

Policijos pareigūnai po incidento pareiškė jo nelaikantys teroro išpuoliu.