Pasaulyje

2015.09.08 13:45

Italijoje nuskendus migrantų laivui žuvo 94 žmonės

LRT.lt, BNS2015.09.08 13:45

Prie Italijos Lampedūzos salos ketvirtadienį užsidegus ir nuskendus migrantų laivui žuvo 94 ir buvo išgelbėta 150 žmonių, pranešė pakrančių apsaugos tarnyba.

Prie Italijos Lampedūzos salos ketvirtadienį užsidegus ir nuskendus migrantų laivui žuvo 94 ir buvo išgelbėta 150 žmonių, pranešė pakrančių apsaugos tarnyba.

Kaip praneša bbc.co.uk, katastrofos metu žuvo bent 94 asmenys, 150 išgelbėta, o dar 200 laikomi dingę be žinios.

„Išgyvenusieji yra ištikti šoko“, – naujienų televizijai „SkyTG24“ sakė Lampedūzos merė Giusi Nicolini.

„Jie vandenyje buvo nuo ankstyvo ryto“, – sakė ji, gelbėtojams skubant traukti žmones iš jūros.

Pasak G.Nicolini, migrantai jai sakė, jog laive, mažiau nei kilometras nuo kranto, buvo susikūrę lauželį, kad atkreiptų pakrančių apsaugos pareigūnų dėmesį, nes laivas sugedo.

Ugnis išplito, laive kilo panika ir jis apvirto, sakė merė.

Tarp Tuniso ir Sicilijos esanti Lampedūza yra svarbi migrantų patekimo į Europos Sąjungą (ES) vieta – kasmet į šią Italijos salą atvyksta tūkstančiai prieglobsčio prašytojų.

„Pirmąją pagalbą suteikė riksmus išgirdę žmonės iš pramoginių laivų“, – sakė greitosios pagalbos medikas Antonino Candela.

Pasak jo, visi tie migrantai yra iš Somalio.

Jis nurodė, kad incidentas įvyko netrukus po to, kai į Lampedūzą saugiai atplaukė kitas laivas su 463 žmonėmis, tikriausiai – iš Sirijos.

Tai toli gražu ne pirma tokia nelaimė prie Italijos krantų, kai nuskęsta migrantai.

Pirmadienį 13 prieglobsčio prašytojų nuskendo bandydami plaukte pasiekti krantą, kai jų laivelis užplaukė ant seklumos prie Sicilijos.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.