Pasaulyje

2013.10.01 19:58

Rusija skirs išmokas Antrojo pasaulinio karo veteranams Baltijos šalyse

ELTA2013.10.01 19:58

Nuo lapkričio Rusija kas mėnesį savo Antrojo pasaulinio karo veteranams Baltijos šalyse, nepriklausomai nuo jų pilietybės, mokės pensijas, praneša ERR.

Nuo lapkričio Rusija kas mėnesį savo Antrojo pasaulinio karo veteranams Baltijos šalyse, nepriklausomai nuo jų pilietybės, mokės pensijas, praneša ERR.

Priklausomai nuo valiutų kursų, veteranai gaus iki 25 eurų per mėnesį. Latvija į šį Rusijos žingsnį reagavo priešiškai. Gynybos ministras Artis Pabrikas pareiškė, kad taip bandoma suskaldyti Latvijos visuomenę.

Oficialiame atsakyme Estijos gynybos ministerija teigia, kad nedidelės išmokos nepakenks.

„Mes laikomės požiūrio, kad Antrajame pasauliniame kare estams jų pozicija buvo primesta - jie negalėjo rinktis, kurioje pusėje kovoti. Manome, kad savaime visiškai normalu, jog valstybės prisimena ir remia savo veteranus“, – pridūrė atstovas.

Estai Antrojo pasaulinio karo veteranai taip pat yra gavę Suomijos paramą, kuri moka tūkstantį eurų per mėnesį Suomijos kariuomenėje kovojusiems veteranams. Buvęs Suomijos veteranų Estijoje asociacijos vadovas Raulis Kuutma sakė nematąs nieko bloga tame, kad Rusija rems savo veteranus.

„Tai bet kokiu atveju yra labai gražus Rusijos valdžios žingsnis, nors ir labai pavėluotas. Bet geriau vėliau nei niekada. Tegu moka, mes gi nepavydime“, – sakė R. Kutma.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.