Naujienų srautas

Pasaulyje2015.09.08 13:45

Popiežius sušaukė kardinolų tarybą pasitarti dėl bažnyčios reformos

Popiežius Pranciškus pradėjo tris dienas truksiančias konsultacijas, per kurias turėtų paaiškėti Vatikano biurokratijos ir visos katalikų bažnyčios reformavimo kryptis.

Popiežius Pranciškus pradėjo tris dienas truksiančias konsultacijas, per kurias turėtų paaiškėti Vatikano biurokratijos ir visos katalikų bažnyčios reformavimo kryptis.

Naujasis Romos katalikų vadovas šiam nelengvam uždaviniui pasitelkė aštuonis įtakingus kardinolus. Dar prieš prasidedant šioms precedento neturinčiomis konsultacijoms susirinkimo dalyviai ir pats popiežius Pranciškus pareiškė, kad Bažnyčios valdymas pasidarė per daug „Vatikanocentriškas“ ir per mažai dėmesio skiriama eilinių tikinčiųjų bėdoms. Taigi pirmą kartą per pastaruosius trisdešimt metų bus bandoma reformuoti visas Vatikano institucijas, kurios vadovaujasi savo kodeksu, pavadintu „pastor Bonus“.

„Pagrindiniai tikslai yra du – padėti valdyti visuotinę bažnyčią ir aptarti Apaštalinės Konstitucijos „Pastor Bonus“ reformos projektą“, – kalbėjo Vatikano atstovas spaudai Frederico Lombardi.

Vatikano atstovai pabrėžė, kad tai ne vien popiežiaus iniciatyva, greičiau net priešingai.

„Popiežius pasakys trumpą įžanginę kalbą ir tada klausysis. Taigi, iš esmės popiežiaus užduotis bus išklausyti patarėjų, kurie turės nemažai ką pasakyti, nes medžiagos yra tikrai daug“, – sakė Vatikano atstovas spaudai Frederico Lombardi.

Neoficialiomis žiniomis bažnyčios reforma turėtų padaryti šią daugiau kaip milijardą tikinčiųjų pasaulyje jungiančią organizaciją gerokai atviresnę. Taip pat turėtų būti padidintas moterų vaidmuo, nors neturima omenyje kunigystė. Greičiausia būtent šiam reikalui kardinolai ir išrinko popiežiumi pirmą kartą per ilgą bažnyčios istoriją ne Europos, o naujojo pasaulio kardinolą. Jis pasivadino Pranciškumi – tai irgi simbolinis dalykas, nes garsusis Pranciškus Asyžietis garsėjo paprastumu, asketiškumu ir meile gamtai. Po konsultacijų su kardinolų taryba popiežius Pranciškus planuoja aplankyti Asyžiaus miestą.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi