Pasaulyje

2012.07.23 14:25

Sirija cheminį ginklą naudos tik jei bus puolama iš užsienio

LRT.lt2012.07.23 14:25

Sirija cheminį ginklą naudos tik puolimo iš užsienio atveju, pirmadienį teigė užsienio reikalų ministro atstovas Jihadas Makdissi. 

Sirija cheminį ginklą naudos tik puolimo iš užsienio atveju, pirmadienį teigė užsienio reikalų ministro atstovas Jihadas Makdissi.

Jis taip pat atmetė Arabų Lygos siūlymą prezidentui Basharui al Assadui pasitraukti.

„Sirija nenaudos jokio cheminio ar kitokio nekonvencinio ginklo prieš savo piliečius, juos ji naudos tik išorinės agresijos atveju“, – per konferenciją Damaske pareiškė J. Makdissi.

„Bet kokios cheminių ginklų atsargos, kurios gali egzistuoti, niekada nebus panaudotos prieš Sirijos žmones“, – kalbėjo jis, pridurdamas, kad užpuolimo atveju, „generolai spręs, kada ir kur juos panaudoti“.

Vis labiau baiminamasi, kad B. Assado režimas galbūt rengiasi panaudoti šalies cheminio ginklo arsenalą, mat pasirodė pranešimų, kad jų atsargos skirstomos po visą šalį.

J. Makdissi situaciją komentavo praėjus dienai po to, kai Jungtinės Valstijos pareiškė, kad „privers atsakyti“ bet kurį Sirijos pareigūną, kuris bus įsivėlęs į šalies cheminių ginklų panaudojimą.

Kaimyninės Jordanijos karalius Abdullah II taip pat pareiškė, kad jei šalis nugrims į visuotinį karą, cheminiai ginklai gali patekti į ekstremistų rankas.

Izraelis sekmadienį taip pat pareiškė nerimaujantis, kad cheminiai ginklai gali atsidurti libaniečių šiitų kovotojų „Hezbollah“ rankose.

Tačiau J. Makdissi teigė, kad vyriausybė nerimauja, jog užsienio valstybės sukilėliams gali tiekti nekonvencinius ginklus.

Jis įspėjo dėl „galimybės, kad užsienio šalys ginkluoja teroristines grupes bakteorologiniais ginklais, kurie gali sprogti kaime, o vėliau dėl to būtų galima apkaltinti Sirijos pajėgas“.

J. Makdissi taip pat tvirtino, kad Sirija atmeta Arabų lygos raginimus B. Assadui pasitraukti.

„Mes apgailestaujame, kad Arabų Lyga dėl šalies narės nusileido iki tokio lygio. Šis sprendimas yra tik Sirijos žmonių reikalas, kurie vieninteliai gali nulemti savo vyriausybių likimą“, – kalbėjo jis.

„Jei arabų šalys, kurios susitiko Dohoje, tikrai nuoširdžiai nuorėtų nutraukti kraujo liejimą, jos nustotų tiekti ginklus, jos nutrauktų kurstymą ir propagandą. Visi jų pareiškimai yra veidmainiški“, – pareiškė jis.

Arabų Lyga pirmadienį paragino B. Assadą greitai pasitraukti ir nutraukti mirtiną šalį krečiantį smurtą, per kurį nuo praėjusių metų kovo, jau žuvo daugiau kaip 19 tūkst. žmonių.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.