Naujienų srautas

Pasaulyje2013.10.01 10:13

Klestinčiam Indijos surogatinių motinų verslui atėjo sunkesni laikai

Indijos vyriausybė stengiasi griežčiau reguliuoti surogatinę motinystę, nes paaiškėjo, kad beveik pusė užsienio klientų yra homoseksualios poros. Sugriežtinus šio pelningo verslo sąlygas pajamos gerokai sumažėjo.

Indijos vyriausybė stengiasi griežčiau reguliuoti surogatinę motinystę, nes paaiškėjo, kad beveik pusė užsienio klientų yra homoseksualios poros. Sugriežtinus šio pelningo verslo sąlygas pajamos gerokai sumažėjo.

Nors tikslių oficialių duomenų, kiek surogatinės motinos Indijoje pagimdo kūdikių, nėra, Jungtinių Tautų Sveikatos agentūra skelbia, kad pernai šios medicinos srities apyvarta Indijoje viršijo 400 mln. dolerių.

Iš viso Indijoje yra apie 3000 klestinčių vaisingumo klinikų. Indija yra viena iš kelių pasaulio šalių, kuriose leidžiama už pinigus išnešioti dirbtinio apvaisinimo būdu pradėtus kūdikius. Jaunos indės sutinka tai padaryti už 6–7 tūkst. dolerių.

„Darau tai dėl pinigų, todėl nėra prasmės prisirišti prie vaiko“, – sako surogatinė mama Poorbima Ben.

Apie 90 proc. klinikų klientų yra užsieniečiai, kuriems tai kainuoja apie 25 tūkst. dolerių. Tai keliskart mažiau nei JAV, kur kai kuriose valstijose surogatinių motinų verslas taip pat įteisintas.

Pastaruoju metu Indijos valdžia ėmėsi griežtinti šio verslo sąlygas, nes paaiškėjo, kad beveik pusė užsienio klientų yra homoseksualios poros.

„Tai tikrai paveikė mūsų veiklą, nes apie 40 proc. klientų yra vieniši tėvai. Tai smarkiai paveikė verslą. Bus ir daugiau padarinių, jei tokios poros patirs daugiau apribojimų“, – sako gydytojas Sudhiras Ajja, „Surogacy India“ direktorius.

Liepą Indijoje buvo pakeistos vizų išdavimo taisyklės ir tos pačios lyties poros nebegali legaliai kreiptis į klinikas ieškodamos surogatinės motinos savo kūdikiui. Indijos parlamentas planuoja dar griežčiau reguliuoti šį verslą, įvesti privalomą surogatinių motinų draudimą ir griežčiau licencijuoti bei tikrinti vaisingumo klinikas.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi