Naujienų srautas

Pasaulyje2013.10.01 09:18

Ukrainos opozicija Vilniuje: Rusijos spaudimas skatina rinktis integraciją į ES

BNS 2013.10.01 09:18

Vilniuje viešintys Ukrainos opozicijos lyderiai sako, kad Rusijos ekonominį ir politinį spaudimą patirianti šalis turi sparčiau integruotis į Europos Sąjungą.

Vilniuje viešintys Ukrainos opozicijos lyderiai sako, kad Rusijos ekonominį ir politinį spaudimą patirianti šalis turi sparčiau integruotis į Europos Sąjungą.

Opozicijos susivienijimo „Tėvynė“ lyderis Arsenijus Jaceniukas po susitikimo su Lietuvos prezidente Dalia Grybauskaite sakė, kad spaudimą naudojanti Rusija pažeidžia dvišalius ir daugiašalius susitarimus.

„Jaučiame Rusijos spaudimą ekonominiais ir politiniais klausimais. Dėl šios priežasties būtina būti daug arčiau ES, kad veiktume kartu su Europos partneriais, ir kurtume naujus santykius tarp Ukrainos kaip ES dalies ir Rusijos kaip tiesiog Rusijos“, –  žurnalistams sakė A. Jaceniukas.

A. Jaceniukas ir kartu su juo pas D.Grybauskaitę apsilankę opozicijos politikai Vitalijus Kličko ir Olehas Tiagnybokas sakė remiantys ES ir Ukrainos asociacijos sutarties pasirašymą, kuris planuojamas lapkričio mėnesį Vilniuje.

Tačiau jie taip pat pabrėžė bendrą ES ir Ukrainos opozicijos reikalavimą, kad būtų paleista kalinama ekspremjerė Julija Tymošenko, kurią priimti gydymui siūlosi Vokietija.

„Svarbiausias klausimas, ar Ukrainos prezidentas yra pasirengęs pademonstruoti politinę valią ir išleisti ją gydytis“, – sakė A. Jaceniukas.

Politikas taip pat padėkojo prezidentei D. Grybauskaitei už jos „labai aiškų signalą“ Ukrainos valdžiai per viršūnių susitikimą Jaltoje.

„Ji pakeitė įvykių kryptį. Janukovyčius galvojo, kad sutartis jau jo kišenėje. Taip nėra“, –  sakė A. Jaceniukas.

Rugsėjį Jaltoje D. Grybauskaitė sakė, kad iki Vilniaus susitikimo likus tik dviem mėnesiams „Ukraina dar turi išspręsti selektyvaus teisingumo problemą ir J. Tymošenko klausimą, priimti būtinas įstatymų pataisas teisinės ir teismų sistemos, rinkimų, prokuratūros, verslo aplinkos gerinimo ir kovos su korupcija srityse“.

Bokso žvaigždė V. Kličko sakė, kad su prezidente D. Grybauskaite opozicijos atstovai labai atvirai aptarė reformas, kurių ES reikalauja, kad būtų pasirašyta asociacijos sutartis.

„Buvo aptariama daug klausimų ir yra vilties mūsų kaip opozicinių jėgų užduotyje padaryti viską, kas nuo mūsų priklauso, kad susitarimas dėl asociacijos Vilniuje būtų pasirašytas, o po pasirašymo visi punktai būtų realiai įgyvendinti“, – žurnalistams sakė V. Kličko.

„Mums reikia priimti visus įstatymus, kurie parengti susitarimo pasirašymui. Žinoma, vienu iš esminių dalykų taip pat yra Julijos Tymošenko išlaisvinimas ir galimybės išvažiuoti gydytis suteikimas. Yra keletas variantų“, – teigė jis.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi