Naujienų srautas

Pasaulyje2013.09.30 11:14

Pusė Britanijos pilotų pripažino bent kartą užmigę prie vairalazdės

BNS 2013.09.30 11:14

Daugiau nei pusė Didžiosios Britanijos oro bendrovių pilotų yra bent kartą užmigę prie lėktuvo vairalazdės, rodo neseniai atlikta apklausa.

Daugiau nei pusė Didžiosios Britanijos oro bendrovių pilotų yra bent kartą užmigę prie lėktuvo vairalazdės, rodo neseniai atlikta apklausa.

Britanijos oro bendrovių pilotų asociacijos (BALPA) tyrimas parodė, jog 56 proc. iš 500 komercinių skrydžių pilotų pripažino, jog yra užmigę lėktuvo kabinoje, o beveik trečdalis nurodė, kad pabudę jie taip pat rasdavo miegantį antrąjį pilotą.

Šie BALPA apklausos rezultatai buvo paskelbti prieš pirmadienį vyksiantį balsavimą Europos Parlamente, susijusį su pilotų darbo laiko reguliavimu.

Pakeitus taisykles pilotai galės dirbti iki 110 valandų per dviejų savaičių laikotarpį, o naktiniuose reisuose jie galės praleisti iki 11 valandų – valanda ilgiau nei leidžiama dabar.

BALPA generalinis sekretorius Jimas McAuslanas sakė: „Nuovargis jau dabar yra didelis iššūkis pilotams, kurie labai susirūpinę, kad mokslo tyrimais nepagrįstos ES (Europos Sąjungos) naujosios taisyklės pakirs Jungtinės Karalystės standartus ir atves prie padidėjusio nuovargio lygio, kuris, kaip buvo įrodyta, yra svarbus nelaimingus atsitikimus aviacijoje lemiantis veiksnys.“

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi