Pasaulyje

2013.09.29 18:05

L. Walesos premiją, skirtą kalinčiam M. Chodorkovskiui, atsiėmė jo sūnus

BNS2013.09.29 18:05

„Solidarumo“ įkūrėjas Lechas Walesa įteikė 100 tūkst. Dolerių žmogaus teisių premiją kalinamo Rusijos magnato Michailo Chodorkovskio sūnui.

„Solidarumo“ įkūrėjas Lechas Walesa įteikė 100 tūkst. Dolerių žmogaus teisių premiją kalinamo Rusijos magnato Michailo Chodorkovskio sūnui.

Premija buvusiam Rusijos naftos magnatui ir Kremliaus kritikui M. Chodorkovskiui buvo skirta pripažįstant jo pastangas dėl laisvos ekonomikos ir pilietinės visuomenės kūrimo.

Per sekmadienio ceremoniją ją tėvo vardu atsiėmė jo sūnus Pavelas.

Ceremonija vyko uostamiestyje Gdanske, kuriame susikūrė profsąjungų judėjimas „Solidarumas“, padėjęs nuversti šalies komunistinį režimą praeito amžiaus 9-ame dešimtmetyje vadovaujant L. Walesai.

Tarp ankstesnių L. Walesos premijos laureatų yra Baltarusijos opozicijos lyderis Alesis Beliackis ir buvęs Brazilijos prezidentas Luizas Inacio Lula da Silva.

Nobelio taikos premijos laureatas L. Walesa pasitraukė iš aktyvios politikos, bet remia pastangas dėl demokratijos visame pasaulyje. Praėjusį sekmadienį jam suėjo 70.

Buvusio Lenkijos prezidento pranešime nurodoma, kad Lecho Walesos institutas nusprendė skirti šių metų premiją M. Chodorkovskiui už tai, kad jis „ekonomikos laisvę, pilietines vertybes ir teisingumą visuomenėje įrašė ant savo viešosios veiklos vėliavos, nešdamas ją aukštai iškėlęs ir ištvermingai, kad ir kokios būtų nepalankios politinės aplinkybės“.

M. Chodorkovskis, buvęs naftos bendrovės „Jukos“ vadovas, buvo nuteistas už pinigų plovimą, mokesčių vengimą ir sukčiavimą. Jo šalininkai teigia, kad verslininkas buvo pasiųstas už grotų dėl to, kad metė iššūkį Rusijos prezidentui Vladimirui Putinui, nors Kremlius tokius kaltinimus neigia.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.