Pasaulyje

2012.07.23 09:32

Arabų Valstybių Lyga paragino Sirijos prezidentą B. al Assadą palikti savo postą

ELTA 2012.07.23 09:32

Arabų Valstybių Lyga (AVL) paragino Sirijos prezidentą Basharą al Assadą palikti savo postą, kad būtų „išgelbėta šalis“.

Arabų Valstybių Lyga (AVL) paragino Sirijos prezidentą Basharą al Assadą palikti savo postą, kad būtų „išgelbėta šalis“.

Kaip praneša „France Presse“, toks pareiškimas buvo priimtas sekmadienį Dohoje surengtame AVL šalių užsienio reikalų ministrų susitikime.

„Priimdamas šį drąsų sprendimą, B. al Assadas padarytų galą griovimui ir žudynėms“, – pareiškė Kataro URM vadovas šeichas Hamadas bin Jasimas al Thani, apibendrindamas susitikimo rezultatus per spaudos konferenciją. Anot jo, šią poziciją parėmė visos AVL šalys, išskyrus vieną. Jis nepatikslino, kuri konkrečiai šalis nepalaikė raginimo, kad B. al Assadas atsistatydintų.

Be to, AVL šalių užsienio reikalų ministrų susitikime buvo nutarta paraginti Sirijos opoziciją ir vadinamąją Laisvąją Sirijos armiją sudaryti pereinamąją nacionalinės vienybės vyriausybę. Taip pat priimtas sprendimas suteikti pabėgėliams iš Sirijos 100 milijonų dolerių pagalbą.

B. al Assado šalininkų ir priešininkų susirėmimai vyksta Sirijoje nuo 2011 metų kovo. Žmogaus teisių gynimo organizacijų duomenimis, konfliktas Sirijoje jau pareikalavo apie 19 tūkstančių aukų.