Naujienų srautas

Pasaulyje2015.09.08 13:45

S. Berlusconio partijos ministrai pasitraukė iš Italijos vyriausybės

ELTA 2015.09.08 13:45

Silvio Berlusconio vadovaujamai „Laisvės tautos“ partijai atstovaujantys ministrai pasitraukė iš Italijos vyriausybės, praneša „Reuters“.

Silvio Berlusconio vadovaujamai „Laisvės tautos“ partijai atstovaujantys ministrai pasitraukė iš Italijos vyriausybės, praneša „Reuters“.

Šis žingsnis buvo žengtas dėl „nepriimtino“ ultimatumo, kurį iškėlė šalies premjeras Enrico Letta, sakė partijos atstovai. Ministras pirmininkas pareikalavo, kad parlamentas balsuotų dėl pasitikėjimo jo kabinetu, kuris taip ir neįstengė susitarti dėl mokesčių normų didinimo siekiant sumažinti biudžeto deficitą.

Pasak S. Berlusconio, E. Letta sprendimas šiurkščiai pažeidžia susitarimus, kurių pagrindu buvo sudaryta vyriausybinė koalicija.

Kaip pažymi žiniasklaida, atsistatydinus dešiniųjų centristų partijai „Laisvės tauta“ atstovaujantiems ministrams, veikiausiai bus surengti nauji rinkimai arba sudaryta nauja koalicija.

E. Letta reikalauja, kad balsavimas dėl pasitikėjimo įvyktų artimiausiu metu, kol S. Berlusconio partijos atstovai nepasitraukė iš parlamento žemųjų rūmų. Jie ketina palikti parlamentą, jeigu jų lyderio įgaliojimai Senate bus nutraukti pirma laiko. Balsavimas dėl S. Berluskonio ateities Senate numatytas spalio 4-ąją.

S. Berlusconis 2012 metų spalį buvo pripažintas kaltu dėl mokestinių machinacijų kompanijos „Mediaset“ vadovo poste ir nuteistas ketverius metus kalėti. Pagal amnestiją šis laikas buvo sutrumpintas trejais metais, bet buvusiam Italijos premjerui buvo uždrausta penkerius metus eiti valstybines pareigas. Mėginimai apskųsti nuosprendį kol kas nedavė rezultatų.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi