Naujienų srautas

Pasaulyje2015.09.08 13:45

Sulaikytas kraštutinių dešiniųjų partijos „Auksinė aušra“ vadovas

ELTA 2015.09.08 13:45

Graikijos policija sulaikė kraštutinių dešiniųjų partijos „Auksinė aušra“ vadovą Nikolaos Mihaloliakos, vyras kaltinamas nusikalstamos organizacijos formavimu, praneša BBC.

Graikijos policija sulaikė kraštutinių dešiniųjų partijos „Auksinė aušra“ vadovą Nikolaos Mihaloliakos, vyras kaltinamas nusikalstamos organizacijos formavimu, praneša BBC.

Kaip praneša policija, taip pat sulaikytas dar vienas partijos atstovas, šalies parlamento narys Iliasas P. Kasidiaris, išduota daugiau arešto orderių.

34-erių antifašistas ir hiphopo atlikėjas Pavlos Fyssas buvo nudurtas rugsėjo 17 dieną. Remiantis pranešimais, po ginčo dėl futbolo tarp skirtingų grupių kilo kivirčas. 15 asmenų užpuolė atlikėją.

Pranešama, kad 45-erių metų vyras, įtariamas nudūręs muzikantą, yra susijęs su kraštutinių dešiniųjų partija „Auksinė aušra“, nors partija kategoriškai neigia bet kokį ryšį su žmogžudyste.

Pasak BBC korespondento Marko Loweno Atėnuose, tai precedento neturinčios priemonės, taikomos politinei partijai.

Hiphopo atlikėjo P. Fyssas, kurio sceninis vardas buvo „Killah P“, nužudymas sukėlė antifašistų protestus Atėnuose ir visoje Graikijoje.

Graikijos policija atliko kratas „Auksinės aušros“ patalpose, taip pat sulaikė vieną iš savo kolegų, kuris, kaip teigiama, dirbo asmens sargybiniu partijoje.

Vyriausybė pradėjo „Auksinės aušros“ veiklos tyrimą. Per 2012 m. rinkimus ši partija surinko beveik 7 proc. balsų.

Pastaraisiais mėnesiais „Auksinė aušra“ kaltinama surengusi ne vieną išpuolį prieš migrantus ir politinius priešininkus, įskaitant ir išpuolį, surengtą šį mėnesį prieš komunistų partijos narius, – per išpuolį devyni žmonės buvo sužeisti ir hospitalizuoti.                             

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi