Pasaulyje

2013.09.26 16:49

Islamistai grasina naujomis žudynėmis Kenijoje

ELTA 2013.09.26 16:49

Nairobio prekybos centrą užpuolę Somalio grupuotės „Shebab“ kovotojai pagrasino naujomis žudynėmis, praneša agentūra AFP.

Nairobio prekybos centrą užpuolę Somalio grupuotės „Shebab“ kovotojai pagrasino naujomis žudynėmis, praneša agentūra AFP.

Jei Kenijos pajėgos nebus išvestos iš Somalio, keniečiai gali tikėtis „naujų žudynių savo žemėje“, sakoma „Shebab“ vado Ahmedo Abdi Godane pareiškime. Anot jo, Vakarų valstybėms ir Kenijai tenka atsakomybė už tai, kad „musulmonų kraujas yra liejamas jų naftos koncernų labui“.

„Mes pareiškiame Kenijos gyventojams, kad jūs esate įtraukti į karą, kuris nėra jūsų karas“, – teigė A. A. Godane. Keniečių mokesčių mokėtojų pinigai esą išleidžiami finansuoti dalinius, kurie Somalyje „žudo musulmonus“.

Kenija nuo 2011 metų pabaigos kaimyniniame Somalyje dalyvauja tarptautinėje karinėje operacijoje prieš „Shebab“ kovotojus.

Grupė islamistų šeštadienio vidudienį įsiveržė į prekybos centrą Kenijos sostinėje Nairobyje ir užsibarikadavo čia su įkaitais. Tik antradienio vakarą dramą pavyko užbaigti. Iš viso per ją žuvo 72 žmonės, tarp jų – 5 Kenijos kariai, 16 užsieniečių ir 5 užpuolikai. „Shebab“ teigia, kad žuvusiųjų yra 137.