Naujienų srautas

Pasaulyje2015.09.08 13:45

Pašalinus S. Berlusconį, jį remiantys parlamentarai žada atsistatydinti

Silvio Berlusconi partijai atstovaujantys parlamentarai grasina visi atsistatydinti, jeigu aukštesniųjų parlamento rūmų – Senato – komitetas balsuos už buvusio premjero pašalinimą iš parlamento dėl teistumo sukčiavimo byloje. Balsavimas numatytas spalio 4 dieną.

Silvio Berlusconi partijai atstovaujantys parlamentarai grasina visi atsistatydinti, jeigu aukštesniųjų parlamento rūmų – Senato – komitetas balsuos už buvusio premjero pašalinimą iš parlamento dėl teistumo sukčiavimo byloje. Balsavimas numatytas spalio 4 dieną.

Nepaskandinamu pramintas S. Berlusconi sako nemiegąs jau 55 dienas, neteko 11 kilogramų. Tikriausiai po to, kai Senate buvo įsteigtas specialus komitetas, kuris turi nuspręsti, ar buvęs premjeras magnatas vertas senato nario posto po to, kai buvo nuteistas dėl sukčiavimo.

Premjeras Enrico Letta ragina išlaikyti stabilumą, kitaip gali nelikti jo vyriausybės, kurią sudaryti buvo labai nelengva, per rinkimus nė viena partija negavo daugumos. Vyriausybei žlugus gali šoktelėti Italijos skolinimosi kaina, šalis grims į chaosą.

„Šiai vyriausybei gresia žlugti todėl, kad Demokratų partija nutarė paskelbti karą S. Berlusconi, nepaisydama ne tik Italijos, bet ir Europos Sąjungos teisės, o ji neleidžia bausti pagal įstatymus, kurie buvo priimti po to, kai įvykdytas pažeidimas“, – sako senatorius, „Laisvės tautos“ partijos atstovas Lucio Malanas.

Tad S. Berlusconi „Laisvės tautos“ partijos parlamentarai žada masiškai trauktis, jeigu Senato komitetas nutars pašalinti S. Berlusconį iš politikos. O 23 narių komiteto sudėtis leidžia spėti, kad jis gali balsuoti už S. Berlusconi pašalinimą. Tad įtampa tarp koalicijos partijų – S. Berlusconi ir centro kairiųjų Demokratų partijos dar labiau kaista. Analitikai bijo net prognozuoti, padėtis labai įtempta ir neaiški.

„Yra daugybė svarbių dalykų, dėl kurių dešimtmečius galioja susitarimai su ponu Berlusconi, tai gali suvaidinti vaidmenį, ir tai atvirai pabrėžia ne tik opozicija, bet ir S. Berlusconi „Laisvės tautos“ partija. Tad reikėtų ieškoti kompromiso, nors ir S. Berlusconį kaltu pripažino trijų lygių teismai“, – sako analitikas Alessandro Politi.

Tačiau bent jau mažiausiai metams S. Berlusconi teks trauktis iš politikos. Po dešimtmečius trukusių teisinių kovų rugpjūtį jis nuteistas dėl sukčiavimo įsigyjant jo imperijos „Mediaset“ transliavimo teises. Iš pradžių buvusiam premjerui skirta ketverių metų kalėjimo bausmė, kuri pagal amnestiją pakeistą vienerių metų kalėjimu. Buvusiam premjerui skirtas ir 12 mėnesių namų arešto arba visuomenei naudingo darbo dėl nepilnametės prostitutės samdymo ir piktnaudžiavimo valdžia. Politikams grumiantis, ar likti, ar ne S. Berlusconi politikoje, šalies piliečių nuomonės prieštaringos. Vieni negailestingi – teisingumas turi triumfuoti.

Pats S. Berlusconi taip pat tvirtina esąs tik auka, neva teismai – įrankis rankose tų, kurie nori užbaigti jo 20 metų trunkantį vyravimą Italijos politikos arenoje.

„Aš nepasiduosiu, drauge kovosime už laisvę ir demokratiją“, – tvirtina buvęs Italijos premjeras S. Berlusconi.

Nors daug galvojančių, kad jam pasitraukus Italijos politikos atmosfera taptų daug gaivesnė. Kiekvienam S. Berlusconi partijos parlamentarui leista spręsti pagal sąžinę – žlugdyti vyriausybę ar ne. Bet nemažai ekspertų spėja, kad to neįvyks, S. Berlusconi šalininkai ne pirmą kartą grasina trauktis, jeigu jų lyderis bus išmestas iš parlamento.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi