Pasaulyje

2013.09.25 08:38

Graikijos policija krėtė neonacistų partijai priklausančias patalpas

ELTA2013.09.25 08:38

Antradienio vakare Graikijos neonacistų partijai „Auksinė aušra“ priklausančiose patalpose buvo atliktos kratos. Tai praneša AFP, remdamasi neįvardytu šaltiniu policijoje.

Antradienio vakare Graikijos neonacistų partijai „Auksinė aušra“ priklausančiose patalpose buvo atliktos kratos. Tai praneša AFP, remdamasi neįvardytu šaltiniu policijoje.

Per operaciją buvo sulaikytas 45 metų policijos darbuotojas, kuris, kaip paaiškėjo, buvo vieno iš partijos teisininkų asmens sargybinis. Kiek anksčiau rugsėjo mėnesį vyras buvo nušalintas nuo tarnybinių pareigų kilus įtarimui, kad jis dalyvavo neonacistų išpuoliuose prieš prekeivius migrantus. Sulaikytojo pavardė neskelbiama.

AFP žiniomis, kratos buvo atliekamos tiriant ultradešiniųjų pažiūrų politikų ir teisėsaugos institucijų darbuotojų ryšius. Agentūros šaltinis sakė, kad artimiausiomis dienomis policija planuoja vėl daryti kratas.

Rugsėjį keli teisėsaugos institucijų pareigūnai buvo nušalinti nuo tarnybinių pareigų, kai „Auksinės aušros“ biure, esančiame netoli policijos nuovados, buvo aptikta ginklų.

Policijos dėmesys neonacistų partijai padidėjo po to, kai Atėnuose buvo nužudytas 34 metų muzikantas Pavlos Fyssas, kuris laikėsi kairiųjų pažiūrų. Dėl muzikanto mirties visoje šalyje vyko antifašistų demonstracijos. Įtarus nužudymu buvo sulaikytas 45 metų „Auksinės aušros“ narys. Bet partijos atstovai neigia turį ką nors bendra su nusikaltimu.

„Auksinės aušros“ populiarumas Graikijoje išaugo stiprėjant migrantams priešiškoms nuotaikoms nesibaigiančios ekonomikos krizės sąlygomis. Per 2012 metų rinkimus ultradešiniąją partiją parėmė apie 7 procentus rinkėjų. Ji gavo 18 mandatų parlamente, kuriame yra 300 vietų.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.