Naujienų srautas

Pasaulyje2015.09.08 13:45

Teroro išpuoliui Kenijoje vadovavo britė

ELTA 2015.09.08 13:45

Tarp teroristų grupės, pagrobusios įkaitų prekybos centre Kenijoje, vadovų buvo baltaodė britė Samantha Lewthwaite. Tai pirmadienį pranešė Didžiosios Britanijos žiniasklaida.

Tarp teroristų grupės, pagrobusios įkaitų prekybos centre Kenijoje, vadovų buvo baltaodė britė Samantha Lewthwaite. Tai pirmadienį pranešė Didžiosios Britanijos žiniasklaida.

Be to, jos duomenimis, tarp teroristų buvo dar du iš Londono kilę Didžiosios Britanijos piliečiai – 23 metų Libanas Adamas ir 24 metų Nasiras Shirdoonas.

Pasak Kenijos kariškių, baltaodė moteris su čadra arabiškai įsakinėjo smogikams, puolusiems „Westgate“ prekybos centrą Nairobyje.

S. Lewthwaite yra Germaine`o Lindsay – teroristo mirtininko, kuris 2005 metų liepos 7 d. susprogdino bombą Londono metropolitene, tarp Kings Kroso ir Rasel skvero stočių, – našlė. Per sprogimą, be paties . Lindsay, žuvo 26 žmonės.

29 metų S. Lewthwaite gimė britų kariškio šeimoje. Vienais duomenimis, ji – anglė, kitais – iš Šiaurės Airijos. Kai Samantai buvo 17 metų, ji interneto pokalbių svetainėje susipažino su J. Lindsay ir po trejų metų už jo ištekėjo. Po 2005 metų liepos 7 d. teroro aktų Londone Samanta policijai pareiškė nieko nežinojusi apie teroristinę vyro veiklą ir nepritarianti jo ekstremistinėms pažiūroms.

Bet, pasak žiniasklaidos, 2007 metais S. Lewthwaite kartu su trimis savo vaikais išvažiavo į Afriką ir prisijungė prie „Al Shabab“ grupuotės. Nuo to laiko ji dalyvauja šios grupuotės veikloje, būdama tai Somalyje, tai Kenijoje, tai Tanzanijoje.

Praėjusių metų vasarį Kenijos policija paskelbė S. Lewthwaite paiešką, kai viename iš teroristų konspiracinių butų buvo rastas PAR pilietės pasas su jos nuotrauka, bet svetimu vardu.

Kenijos, Didžiosios Britanijos ir JAV žinisklaida ją praminė „Baltąja našle“. Kai kuriais duomenimis, ji yra „Al Shabab“ iždininkė ir kontroliuoja lėšas, renkamas teroristinei veiklai. Kaip pranešama, teroristų stovykloje Somalyje ji rengia moteris, turinčias tapti teroristėmis mirtininkėmis.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi