Naujienų srautas

Pasaulyje2013.09.20 21:44

„Greenpeace“ paragino Rusiją paleisti laivą su 30 aktyvistų

ELTA 2013.09.20 21:44

Aplinkosaugos organizacija „Greenpeace“ paragino Rusiją paleisti Arktyje užimtą laivą, kuriame yra 30 aktyvistų, skelbia BBC.

Aplinkosaugos organizacija „Greenpeace“ paragino Rusiją paleisti Arktyje užimtą laivą, kuriame yra 30 aktyvistų, skelbia BBC.

Rusijos pakrantės sargyba tempia „Arctic Sunrise“ laivą į Murmansko miestą. Ši operacija turėtų užtrukti kelias dienas.

Trečiadienį keturi „Greenpeace“ aktyvistai mėgino iš „Arctic Sunrise“ išsilaipinti į Rusijos kompanijai „Gazprom“ priklausančią naftos gavybos platformą Arktyje. Rusijos pakrančių apsaugos laivo įgula paleido įspėjamąją ugnį.

Rusija apkaltino „Greenpeace“ platformos zonos pažeidimu, tačiau grupė tvirtina, kad jos laivas buvo tarptautiniuose vandenyse.

„Greenpeace“ paviešino nuotraukas, kuriose į Nyderlandų vėliavą iškėlusį laivą virvėmis iš sraigtasparnių nusileidę Rusijos saugumo pareigūnai į aktyvistus laiko nukreipę ginklus ir peilius.

„Mūsų aktyvistų saugumas yra prioritetas, ir mes stengiamės išsiaiškinti, kas jiems gresia, – sakė „Greenpeace“ kampanijos Arktyje vadovas Benas Ayliffe`as. – Jie nieko tokio nepadarė, kad sukeltų tokią agresiją. Jie visą laiką buvo taikūs“.

Tarp sulaikytos aktyvistų grupės – šeši britai.

Murmansko regiono pasienio sargybos atstovė sakė vietos žiniasklaidai, kad „Arctic Sunrise“ kapitonas jau buvo apklaustas, o aktyvistų laukia teismas dėl „tolimesnių teisinių procedūrų“.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi