Pasaulyje

2015.02.14 17:02

Prancūzija svarsto galimybę apginkluoti Sirijos sukilėlius

Giedrė Baltrušytė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2015.02.14 17:02

Kol tarptautinė bendrija toliau intensyviai tariasi dėl rezoliucijos Sirijos klausimu, aukštas šios šalies pareigūnas užsimena apie pasiektą aklavietę. Prancūzija sako svarstanti galimybę apginkluoti sukilėlius.

Kol tarptautinė bendrija toliau intensyviai tariasi dėl rezoliucijos Sirijos klausimu, aukštas šios šalies pareigūnas užsimena apie pasiektą aklavietę. Prancūzija sako svarstanti galimybę apginkluoti sukilėlius.

Niujorke penkių nuolatinių Jungtinių Tautų Saugumo tarybos šalių narių ambasadoriai toliau tarėsi dėl rezoliucijos, turinčios įpareigoti perduoti Sirijos cheminius ginklus tarptautinės bendrijos žinion. Po trijų valandų derybininkai nebuvo itin kalbūs.

„Mano manymu, viskas vyksta neblogai“, – sako Rusijos ambasadorius Jungtinėse Tautose Vitalijus Čiurkinas.

„Nenorėčiau komentuoti rezoliucijos teksto detalių, tačiau diskusija buvo konstruktyvi ir viliuosi, kad pavyko pasistūmėti pirmyn. Mes ir toliau susitikinėsime, kol galutinai susitarsime“, – teigia Didžiosios Britanijos ambasadorius Jungtinėse Tautose Markas Lyallas Grantas.

Sirijos ministro pirmininko pavaduotojas Qadri Jamilis pareiškė, kad jo šalis atsidūrė visiškoje aklavietėje. Jo teigimu, galimybių laimėti šalį niokojantį karą ar bent pasistūmėti pergalės link neturi nei valstybinės pajėgos, nei sukilėliai. Tuo metu Prancūzijos prezidentas F. Hollande`as paskelbė, kad šalis pasirengusi apginkluoti Sirijos režimo sukilėlius.

„Mes norėtume tiekti ginklų. Konstatuoju, kad Rusija vienaip ar kitaip jų tiekia reguliariai. Tiesa, mūsų atveju viskas vyktų kiek kitaip – ginklus tiektume kartu su kitomis valstybėmis ir šis procesas būtų kontroliuojamas, nes negalime leisti, kad ginklai pakliūtų į rankas džihadistams“, – teigia Prancūzijos prezidentas Francois Hollande`as.

Pilietinio karo Sirijoje klausimas, neabejojama, dominuos ir sekmadienį Niujorke prasidėsiančioje metinėje Jungtinių Tautų Generalinėje Asamblėjoje. Jungtinių Valstijų valstybės sekretoriaus Johno Kerry teigimu, susitarti dėl įpareigojamos rezoliucijos Sirijos cheminių ginklų klausimu Jungtinių Tautų Saugumo Taryba turi būti pasirengusi kitą savaitę.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.