Pasaulyje

2015.09.08 13:45

Afrikos Sąjunga organizuoja demaršą iš Tarptautinio Baudžiamojo Teismo

ELTA2015.09.08 13:45

Afrikos Sąjunga (AS) sušaukė nepaprastąjį susitikimą, kurio metu aptars masinį pasitraukimą iš Tarptautinio Baudžiamojo Teismo (TBT), protestuojant dėl Kenijos viceprezidento teismo, skelbia BBC.

Afrikos Sąjunga (AS) sušaukė nepaprastąjį susitikimą, kurio metu aptars masinį pasitraukimą iš Tarptautinio Baudžiamojo Teismo (TBT), protestuojant dėl Kenijos viceprezidento teismo, skelbia BBC.

Afrikos lyderiai laiške TBT rašo, kad viceprezidento Williamo Ruto buvimas Hagos teisme pakenks Kenijai, nes prezidentas Uhuru Kenyatta tuo metu negalės išvykti iš šalies į svarbius susitikimus. Pagal Kenijos konstituciją, bent vienas lyderis turi visuomet būti šalyje.

AS anksčiau kaltino TBT Afrikos lyderių „medžiojimu“ ir žiaurumu kituose pasaulio kraštuose ignoravimu. Tuo metu TBT teigia ginantis nukentėjusiuosius, nepriklausomai nuo jų buvimo vietos.

Nepaprastasis AS susitikimas vyks Etiopijos sostinėje Adis Abeboje spalio 13 dieną.

Likus kelioms dienoms iki W. Ruto teismo Hagoje pradžios, Kenijos parlamentas balsavo už pasitraukimą iš TBT. Šis sprendimas nepaveiks W. Ruto ir U. Kenyatta teismo, kuris prasidės lapkričio mėnesį.

W. Rutas ir U. Kenyatta kaltinami dėl smurto po rinkimų 2007 metais. Jie kaltinimus neigia. Per rinkimus 2007 metais W. Rutas ir U. Kenyatta buvo priešingose stovyklose. Jie kaltinami po ginčytinų rinkimų vadovavę išpuoliams prieš vienas kito etnines grupes, tačiau prieš šių metų kovo mėnesio rinkimus jie susivienijo. Per neramumus po rinkimų 2007 metais žuvo daugiau nei tūkstantis žmonių, o 600 tūkstančių turėjo palikti namus.

TBT buvo įkurtas 2002 metais genocidui, nusikaltimams žmoniškumui, karo ir agresijos nusikaltimams tirti. Teismas ratifikuotas 121 valstybėje, 34 jų yra Afrikoje. Visos aštuonios bylos, kurias šiuo metu nagrinėja TBT, yra dėl nusikaltimų Afrikoje.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt