Pasaulyje

2015.02.12 21:37

Bulgarija: teroristas mirtininkas atvyko į šalį iš anksto

ELTA2015.02.12 21:37

Teroristas mirtininkas, trečiadienį susprogdinęs autobusą su turistais izraeliečiais Burgaso tarptautiniame oro uoste,  į Bulgariją atvyko iš anksto ir nusikaltimo išvakarėse buvo Ravdos ir Pomorijės kurortuose.    

Teroristas mirtininkas, trečiadienį susprogdinęs autobusą su turistais izraeliečiais Burgaso tarptautiniame oro uoste, atvyko į Bulgariją iš anksto ir nusikaltimo išvakarėse buvo Ravdos ir Pomorijės kurortuose.

Tai penktadienį Bulgarijos nacionalinės televizijos laidoje pranešė Burgaso apygardos prokurorė Kalina Čapkanova.

„Mes turime įrodymų, kad šis žmogus anksčiau buvo pastebėtas šalies teritorijoje. Jau apklaustas liudytojas, automobilius nuomojančios firmos savininkas. Jis atpažino spėjamą teroristą, kurį užfiksavo stebėjimo kameros. Įtariamasis norėjo vienai dienai išsinuomoti automobilį, angliškai jis kalbėjo su specifiniu akcentu. Sandoris neįvyko, kadangi verslininkas suabejojo savo kliento vairuotojo pažymėjimo tikrumu. Negavęs automobilio išsinuomoti, atvykėlis pasiekė Burgaso oro uostą taksi. Taip pat nustatytas jį vežęs vairuotojas“, – sakė K. Čapkanova.

Bulgarijos tyrėjai jau nustatė teroro akto įvykdymu įtariamo asmens DNR struktūrą, taip pat buvo paimti jo pirštų atspaudai, kurie nusiųsti JAV ir Izraelio specialiosioms tarnyboms, pranešė Bulgarijos vidaus reikalų ministras Cvetanas Cvetanovas.

VRM vadovas taip pat pažymėjo, kad įtariamasis atvyko į Bulgariją likus 4–7 dienoms iki teroro akto. Jis pateko į šalį su padirbtu vairuotojo pažymėjimu, neva išduotu Jungtinėse Valstijose.                   

Pasak britų žiniasklaidos, teroro aktą Bulgarijoje įvykdė Švedijos pilietis

Teroristas, trečiadienį susprogdinęs autobusą su turistais izraeliečiais Bulgarijos Burgaso miesto oro uoste, buvo Švedijos pilietis Mehdis Ghezalis. Tai ketvirtadienį pranešė Didžiosios Britanijos televizijos kanalai.

Jų žiniomis, M. Ghezalis neplanavo tapti teroristu mirtininku. Jis tikėjosi padėti sprogstamąjį įtaisą autobuse ir dingti iš nusikaltimo vietos.

M. Ghezalis mokėsi vienoje iš Didžiosios Britanijos medresių ir lankėsi Saudo Arabijoje, Afganistane ir Pakistane. Turimais duomenimis, 2009 metais jis buvo sulaikytas kartu su 11 kitų užsienio šalių piliečių, kai mėgino patekti į Afganistano teritoriją.

Nuo 2002 iki 2004 metų M. Ghezalis buvo laikomas kalėjime Amerikos karinėje bazėje Gvantaname (Kuba), o paskui perduotas Švedijos valdžiai.

Švedijos saugumo tarnyba (SAPO) ketvirtadienį paneigė šiuos Didžiosios Britanijos žiniasklaidos pranešimus.

„Mes galime patvirtinti, kad teroro aktą įvykdė ne jis“, – sakė SAPO karininkas Claesas Ohlssonas interviu Švedijos naujienų agentūrai TT.

Švedijos teisėsaugos institucijos neatskleidė tyrimo detalių. „Deja, mes negalime patikslinti smulkmenų“, – pridūrė SAPO spaudos sekretorius Markas Vadasas.

Trečiadienį Burgaso miesto Safarovo oro uoste buvo įvykdytas teroro aktas, per kurį žuvo aštuoni žmonės.           

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.