Pasaulyje

2015.09.08 13:45

S. Berlusconis pralaimėjo pirmąjį balsavimą dėl pašalinimo iš Senato

ELTA2015.09.08 13:45

Buvęs Italijos ministras pirmininkas Silvio Berlusconis pralaimėjo pirmąjį balsavimą dėl jo pašalinimo iš Senato, praneša agentūra AFP.

Buvęs Italijos ministras pirmininkas Silvio Berlusconis pralaimėjo pirmąjį balsavimą dėl jo pašalinimo iš Senato, praneša agentūra AFP.

Senato Imuniteto komitetas trečiadienį atmetė prašymą 76 metų politikui palikti senatoriaus mandatą, nepaisant jo teistumo dėl mokestinių nusikaltimų. Dar prieš balsavimą S. Berlusconis paskelbė, kad ir be vietos Senate liks politikoje.

15 komiteto narių iš 23 trečiadienio vakarą balsavo prieš S. Berlusconį. Tačiau galutinis sprendimas dar nepriimtas: iki mėnesio pabaigos komitetas balsuos dar kartą. Visas Senatas dėl S. Berlusconio pašalinimo tada greičiausiai spręs spalio viduryje.

S. Berlusconio pašalinimas iš Senato gali sukelti vyriausybės krizę Italijoje. Jo Laisvės tautos partija (PdL) jau kelis kartus grasino pasitraukti iš koalicijos su premjero Enrico Lettos Demokratine partija (PD), jei S. Berlusconis neteks mandato.

Italijos kasacinis teismas praėjusį mėnesį patvirtino ketverių metų laisvės atėmimo bausmę S. Berlusconiui, tačiau jis dėl garbingo amžiaus į kalėjimą nesės. Teismas taip pat nurodė Milano apeliaciniam teismui nustatyti, kokiam laikotarpiui nuo vienų iki trejų metų reikia uždrausti S. Berlusconiui eiti valstybės tarnybą.

Nepaisant grėsmės prarasti Senato mandatą, S. Berlusconis buvo nusiteikęs kovingai. „Galima užsiimti politine veikla ir nebūnant parlamente“, – sakė jis vaizdo įraše. Svarbiausi, anot jo, yra ne politiniai postai, o tautos pritarimas. „Aš visada būsiu jūsų pusėje“, – S. Berlusconis patikino italus.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt