Naujienų srautas

Pasaulyje2015.09.08 13:45

Irano prezidentas žada niekada negaminti branduolinio ginklo

ELTA 2015.09.08 13:45

Naujasis Irano prezidentas Hassan Rouhanis sakė, kad jo šalis niekuomet negamins branduolinio ginklo, praneša BBC.

Naujasis Irano prezidentas Hassan Rouhanis sakė, kad jo šalis niekuomet negamins branduolinio ginklo, praneša BBC.

H. Rouhanis JAV transliuotojui NBC taip pat sakė, kad jis turi visus įgaliojimus su Vakarais derėtis dėl kontraversiškai vertinamos Teherano urano sodrinimo programos. Kitą savaitę H. Rouhanis lankysis Niujorke, kur dalyvaus Jungtinių Tautų (JT) Generalinėje Asamblėjoje.

Duodamas interviu jis sakė, kad tai gali būti „vos pastebimi maži žingsneliai labai svarbios ateities link“. Irano prezidentas pridūrė, kad laiškas, kurį jam atsiuntė JAV prezidentas Barackas Obama, yra teigiamas ir konstruktyvus.

Baltieji rūmai trečiadienį pranešė, kad JAV ir Irano prezidentai apsikeitė laiškais. Baltųjų rūmų atstovas sakė, jog B. Obama laiške nurodė, kad JAV yra pasirengusios spręsti branduolinės programos klausimą taip, kad Iranas galėtų pademonstruoti, jog programa skirta tik taikiems tikslams. Laiške taip pat rašoma, kad reikia veikti skubiai, nes šį klausimą dar galima išspręsti diplomatiniu keliu, bet ši galimybė nėra amžina.

Irano branduolinės agentūros vadovas trečiadienį sakė, kad šiemet tikisi didelės pažangos su Vakarais sprendžiant branduolinės programos klausimą.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi