Pasaulyje

2013.09.18 11:01

Australijos valdžia brauks lėšas klimato tyrimams ir žaliosioms technologijoms

ELTA2013.09.18 11:01

Liberalų ir Nacionalistinės partijų koalicijos lyderis Tony Abbottas trečiadienį per inauguracijos ceremoniją tapo naujuoju Australijos ministru pirmininku, skelbia BBC.

Liberalų ir Nacionalistinės partijų koalicijos lyderis Tony Abbottas trečiadienį per inauguracijos ceremoniją tapo naujuoju Australijos ministru pirmininku, skelbia BBC.

T. Abboto konservatorių koalicija per rinkimus rugsėjo 7 dieną užsitikrino daugumą žemuosiuose parlamento rūmuose. Per inauguracijos ceremoniją T. Abbotas sakė, kad jo vyriausybė nedelsdama imsis darbo. Trečiadienį davė priesaikas ir naujieji ministrai. T. Abbotas sulaukė kritikos, nes jo 19 ministrų kabinete yra tik viena moteris – užsienio reikalų ministrė Julie Bishop.

Naujoji vyriausybė žada panaikinti vadinamąjį anglies mokestį, pagal kurį labiausiai orą teršiančios Australijos įmonės turi sumokėti už tam tikrą į atmosferą išmetamo anglies dioksido kiekį. Vietoje mokesčio vyriausybė planuoja sukurti sistemą, pagal kurią teršalų išmetimą norintiems mažinanti ūkininkams ir verslininkams bus teikiamos subsidijos.

Taip pat bus panaikintos mokslo ministro pareigos ir fondas, iš kurio skiriamos lėšos ekologiškoms technologijoms. Pranešama, kad tikriausiai bus uždarytos ir dar dvi susijusios su klimato atšilimu institucijos. Tokie sprendimai sulaukė vyriausiojo Australijos mokslininko profesoriaus Iano Chubbo kritikos. Profesorius sakė, kad „šios problemos niekur nedings vien ignoruojant jas“.

Dar vienas T. Abboto vyriausybės pažadas yra sustabdyti prieglobsčio ieškotojų antplūdį.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.