Naujienų srautas

Pasaulyje2015.09.08 13:45

Šūviai JAV karinio laivyno bazėje: šaulys negyvas (atnaujinta)

15min.lt 2015.09.08 13:45

Mažiausiai 10 žmonių buvo sužeista, dar keli žuvo Vašingtone esančioje JAV karinio laivyno administracinio centro „Navy Yard“ bazės pastate, praneša vietos pareigūnai.

Mažiausiai 10 žmonių buvo sužeista, dar keli žuvo Vašingtone esančioje JAV karinio laivyno administracinio centro „Navy Yard“ bazės pastate, praneša vietos pareigūnai.

Kaip skelbia BBC, JAV karinis jūrų laivynas pranešė, kad policija įsiveržė į pastatą, ieškodama juodaodžio šaulio po to, kai Laivyno jūrinių sistemų vadovybės štabo 197 numeriu pažymėtame pastate maždaug 8 val. 20 min. vietos (16 val. 20 min. Lietuvos laiku) buvo nuaidėję mažiausiai trys šūviai.

Skelbiama prieštaringa infrmacija apie sužeistuosius per incidentą. Šaulys paspruko. Jo tebeieško policija ir FTB. Skelbiama, kad šaulys greičiausiai tebėra pastate.

Anot laivyno, bazės personalas buvo paprašytas „likti vietoje“

Į įvykio vietą atskubėjo daugybė avarinių automobilių. Pastate dirba maždaug 3000 darbuotojų.

Bazės pastatas yra pats seniausias sausumoje esantis laivyno objektas. Jame įsikūrę svarbiausi JAV karinio laivyno operacijų centrai.

Pranešama apie mažiausiai 10 sužeistų. Pranešta, kad iš Vašingtono Reagano oro uosto dėl incidento karo laivyno bazėje sustabdyti visi skrydžiai.

Naujienų agentūra AP praneša, kad Vašingtone karinio laivyno bazėje šaudęs vyras negyvas.

Dar laikraščio „Washington Post“ tinklalapyje nurodoma, kad jau po pirmojo pranešimo apie šaudymą jūrinių karo operacijų vadas admirolas Jonathanas Greenertas buvo saugiai evakuotas iš savo rezidencijos komplekse „Navy Yard“.

Admirolas ir JAV Jungtinių štabų viršininkų grupės narys J.Greenertas buvo evakuotas į Pentagoną kartu su žmona Darleen, sakė karo laivyno atstovas Ryanas Perry.

Anot „Washington Post“, Vašingtono ligoninių centro vyriausioji gydytoja Janis Orlwoski sakė, kad į šį centrą atvežti trys sužeistieji, kurių būklė kritinė, bet jie gali kalbėtis su medikais. Prieš operaciją ar gydymą jie dar kalbėjosi ir su teisėsaugos pareigūnais.

Vienas sužeistųjų – vyriškis, policininkas, kitos dvi – moterys, civilės, sakė J.Orlowski per spaudos konferenciją.

Pasak jos, pareigūnui nustatyti „daugybiniai kojų sužeidimai“. Vienai moterų peršautas petys, kitai kliuvo į galvą ir ranką.

„Jų šansai išgyventi yra labai geri“, – pridūrė J.Orlowski.

„Washington Post“ duomenimis, iš viso žuvo septyni žmonės.

Obama pasmerkė „bailų“ išpuolį Vašingtono karo laivyno centre

JAV prezidentas Barackas Obama pirmadienį pasmerkė „bailų“ šaudymą karo laivyno centre „Navy Yard“ ir pažadėjo negailestingą operaciją, kad kaltieji sulauktų teisingumo.

„Tyrimui tęsiantis, mes padarysime viską, kas mūsų galioje, kad tie, kurie padarė šį bailų veiksmą tikrai būtų patraukti atsakomybėn“, – sakė B.Obama.

JAV prezidentas apgailestavo, kad Amerika vėl susidūrė „su dar vienu masiniu šaudymu“, ir pažymėjo, kad priešakinėse linijose užsienyje tarnavusieji žinojo apie pavojų, o dabar susidūrė su juo namie.

B.Obama sakė, kad faktai vis gaunami nauji apie išpuolį, kuris anot policijos, atnešė „daugybinių“ aukų.

Pareigūnų duomenimis, žuvusiųjų skaičius išaugo iki 12. FTB pradėjo įvykio tyrimą. Ieškoma dar dviejų įtariamų šaulių, vilkinčių karines uniformas primenančius drabužius. Vienas jų esą apsirengęs balta uniforma, kuri panaši į karo laivyno uniformą, ginkluotas. Tuo metu kitas – juodaodis, esą vilkintis žalsvai pilką uniformą ir galimai taip pat inkluotas.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi