Pasaulyje

2012.07.19 09:44

Išpuolį prieš Izraelio turistus Bulgarijoje įvykdė savižudis

LRT.lt, ELTA2012.07.19 09:44

Išpuolį prieš Izraelio turistus Bulgarijoje įvykdė savižudis sprogdintojas, pareiškė šalies vidaus reikalų ministras Tsvetanas Tsvetanovas. 

Išpuolį prieš Izraelio turistus Bulgarijoje įvykdė savižudis sprogdintojas, pareiškė šalies vidaus reikalų ministras Cvetanas Cvetanovas.

„Sprogimą sukėlė asmuo, kuris žuvo per išpuolį, ir kurio tapatybė dar nenustatyta“, – teigė jis.

Anot ministro, sprogdintojas su savimi turėjo padirbtą Amerikos Mičigano valstijos vairuotojo pažymėjimą.

Autobuso, kuris Burgaso oro uoste paėmė iš Tel Avivo atvykusius turistus, sprogdinimas – mirtiniausias užsienyje įvykdytas išpuolis prieš Izraelio piliečius nuo 2004 metų. Pranešama, kad žuvo 6 žmonės ir sprogdintojas.

„Žuvo septyni žmonės: penki Izraelio piliečiai, vairuotojas bulgaras ir mirtininkas“, – spaudos konferencijoje ketvirtadienį patikslino C. Cvetanovas.

 VRM vadovas paneigė gandus, kad esą gauta signalų apie rengiamus teroro aktus Bulgarijos teritorijoje, praneša ELTA.

„Dabar apklausiami liudytojai, buvę netoli incidento vietos. Tai padės susidaryti išsamų įvykio vaizdą. Tikimės gauti informacijos apie sprogstamojo įtaiso, kuriuo buvo susprogdintas autobusas su turistais, tipą ir galingumą“, – sakė C. Cvetanovas.

„Visiems 32 turistams, nugabentiems į ligoninę, buvo suteikta medicinos pagalba. Šiandien lėktuvas juos nugabens į Izraelį”, – pareiškė C. Cvetanovas.

Bulgarijos premjeras Boikas Borisovas, telefonu kalbėdamasis su Izraelio ministru pirmininku Benjaminu Netanyahu, pareiškė užuojautą dėl žmonių žūties. Jis pažadėjo, jog „Bulgarija imsis visų reikiamų žygių, kad nustatytų šio nusikaltimo organizatorius ir vykdytojus“. B. Netanyahu padėkojo B. Borisovui už greitą Bulgarijos valdžios reakciją ir nukentėjusiesiems suteiktą pagalbą.

Į Bulgariją taip pat atvyko Izraelio specialiųjų tarnybų atstovai. Burgaso oro uostas buvo uždarytas, visi reisai perkelti į Varnos oro uostą, kur sugriežtintos saugumo priemonės. 

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.