Naujienų srautas

Pasaulyje2013.09.12 09:41

V. Putinas per „New York Times“ kreipėsi į amerikiečius

ELTA 2013.09.12 09:41

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas tiesiogiai ir asmeniškai kreipėsi į amerikiečius dėl krizės Sirijoje, skelbia BBC.

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas tiesiogiai ir asmeniškai kreipėsi į amerikiečius dėl krizės Sirijoje, skelbia BBC.

„New York Times“ paskelbtame straipsnyje V. Putinas įspėjo, kad JAV karinė ataka prieš Siriją gali sukelti naują terorizmo bangą.

V. Putinas sakė, kad pastarieji įvykiai „paskatino tiesiogiai kreiptis į amerikiečius ir jų politinius lyderius“.

Jis įspėjo, kad Jungtinių Tautų (JT) laukia toks pats likimas kaip ir jų pirmtakės Tautų Sąjungos, jeigu „įtakingos valstybės apeis JT ir imsis karinių veiksmų be Saugumo Tarybos pritarimo“.

„Potencialus JAV smūgis Sirijai, nepaisant didelio daugumos šalių ir politinių bei religinių lyderių, įskaitant popiežių, pasipriešinimo lems nekaltų civilių aukas ir eskalaciją bei, tikėtina, konflikto išplitimą gerokai už Sirijos ribų, – teigė V. Putinas. – Ataka paskatins daugiau smurto ir sukels naują terorizmo bangą. Tai gali pakenkti tarptautinėms pastangoms išspręsti problemą dėl Irano branduolinės programos, Izraelio ir palestiniečių konflikto ir toliau destabilizuoti Artimųjų Rytų ir Šiaurės Afrikos regioną“.

Prezidento teigimu, milijonai žmonių vertina JAV ne kaip demokratijos modelį, bet kaip valstybę, besiremiančia brutalia jėga.

V. Putinas pažymėjo, kad Rusija saugo ne Sirijos vyriausybę, bet „tarptautinį įstatymą“.

Ketvirtadienį Ženevoje vyks JAV ir Rusijos diskusijos dėl Sirijos cheminių ginklų arsenalo.

Sirijos prezidento Basharo al Assado sąjungininkė Rusija pasiūlė Damaskui perduoti ginklus tarptautinei kontrolei. Sirija sutiko, o JAV prezidentas Barackas Obama atidėjo savo planus dėl karinės intervencijos Sirijoje.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi