Naujienų srautas

Pasaulyje2013.09.11 12:55

Dėl neramumų Filipinuose tūkstančiai gyventojų paliko namus

ELTA 2013.09.11 12:55

Filipinų kariai toliau kovoja su musulmonų sukilėliais, o tūkstančiai gyventojų dėl neramumų paliko namus, praneša BBC.

Filipinų kariai toliau kovoja su musulmonų sukilėliais, o tūkstančiai gyventojų dėl neramumų paliko namus, praneša BBC.

Per pirmadienį prasidėjusius neramumus Zamboangos mieste, Mindanao saloje, žuvo mažiausiai devyni žmonės. Moro nacionalinio išlaisvinimo fronto (MNLF) kovotojai įsiveržė į miestą ir užėmė kelis rajonus. Pranešama, kad sukilėliai kartu su civiliais apsistojo keliuose kaimuose. Taip pat teigiama, kad bendruomenių teritorijose, kurias užėmė sukilėliai, buvo padegti keli namai.

Tūkstančiai gyventojų dėl neramumų paliko namus. Mažiausiai 13 tūkst. žmonių apsistojo Zamboangos stadione. Kiti prieglobsčio ieško bažnyčiose ir mokyklose. Teigiama, kad sukilėliai paėmė civilius įkaitais ir juos naudoja kaip gyvuosius skydus. Zamboangos merė Maria Isabelle Climaco sakė, kad sukilėliai įkaitais laiko apie 100 civilių ir kad deramasi dėl jų išlaisvinimo. Anksčiau merė sakė, kad sukilėliai nori tarptautinės bendruomenės tarpininkavimo.

Pasak kariuomenės atstovo, pirmadienį auštant kovotojai atvyko į du pakrantės kaimelius ir susirėmė su saugumo pajėgomis. Sukilėliai bandė užimti Zamboangos savivaldybės pastatą ir iškelti savo vėliavą.

Grupuotė MNLF 1996 metais su vyriausybe sudarė taikos susitarimą, pagal kurį gali vadovauti autonominiam musulmonų regionui. Praėjus penkeriems metams grupuotė vėl sukilo teigdama, kad vyriausybė ne iki galo vykdo taikos susitarimą.

Kvala Lumpūre Filipinų vyriausybė ir didžiausia musulmonų sukilėlių grupė Moro islamo išlaisvinimo frontas (MILF) ruošiasi taikos deryboms, per kurias bus sutarta iki 2015 metų įkurti didesnį autonominį musulmonų regioną.

Vienas taikos proceso patarėjų sakė, kad išpuolis Zamboangoje galėjo būti surengtas pasklidus gandams, kad po derybų Kvala Lumpūre gali būti panaikintas ankstesnis susitarimas su Moro nacionalinio išlaisvinimo frontu.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi