Naujienų srautas

Pasaulyje2013.09.11 10:16

Prahoje surengta „Puota tūkstančiui“

Čekų „Maisto bankas“ surengė spalvingą puotą Prahos centre taip norėdamas priminti Čekijos sostinės gyventojams ir svečiams, kaip svarbu saugoti maistą.

Čekų „Maisto bankas“ surengė spalvingą puotą Prahos centre taip norėdamas priminti Čekijos sostinės gyventojams ir svečiams, kaip svarbu saugoti maistą.

Masinis visų maitinimas už dyką Prahos Vaclovo aikštėje buvo pavadintas „Puota tūkstančiui“. Prahos gyventojai ir svečiai puikiai įvertino kulinarų sugebėjimus ir bekramsnodami galėjo pagalvoti ir apie tai, kad visas šis maistas buvo paaukotas kaip nebetinkamas parduotuvėms ir restoranams ir galėjo atsidurti sąvartyne.

Bet tai buvo pagaminta iš visiškai tinkamų vartoti maisto produktų – tik gal galiojimo terminai artėjo prie pabaigos ar jų savininkams iškilo kitų realizavimo problemų. 

„Čia kažkas su kariu, o galbūt ir su kalendra – ir tai labai skanu“, – maistą vertino studentas Peteris iš Prahos.

„Čia daržovės, pupelės, prieskoniai ir bulvės – skonis labai geras“, – sakė turistė iš Slovakijos Lenka.

Jungtinių Tautų duomenimis, pasaulyje dėl žemės ūkio gamybos problemų, neefektyvaus perdirbimo, saugojimo ir paskirstymo kasmet prarandama daugiau kaip milijardas tonų visų išaugintų ir pagamintų maisto produktų. Gatavos produkcijos daugiausiai išmeta turtingiausios šalys – kiekvienas Amerikos ir Europos gyventojas per metus išmeta apie 100 kilogramų vartoti tinkamo maisto.

„Ši akcija turėtų atkreipti dėmesį į prarandamo maisto problemą. Apie ją mažai kalbama, nors tai pasaulinė problema. Suskaičiuota, kad pasaulyje išmetama apie trečdalis maisto“, – teigia maisto akcijos organizatorius Peteris Hamzelis.

Čekų savanoriai bendradarbiauja su Maisto banko organizacija nuo 2009-ųjų. Jie surenka vartoti tinkamą maistą ir paskirsto jį skurstantiems, benamiams ir visiems kitiems, kuriems reikia tokios pagalbos.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi