Pasaulyje

2015.09.08 13:45

B. Obama paprašė Kongreso atidėti balsavimą dėl Sirijos

Vilius Jankauskas, LRT RADIJAS, LRT.lt2015.09.08 13:45

Jungtinių Valstijų prezidentas Barackas Obama antradienį vakare kreipėsi į tautą siekdamas paaiškinti žmonėms, kas iš tikrųjų įvyko Sirijoje rugpjūčio 21-ąją, ir kodėl Amerikai tai yra svarbu.

Jungtinių Valstijų prezidentas Barackas Obama antradienį vakare kreipėsi į tautą siekdamas paaiškinti žmonėms, kas iš tikrųjų įvyko Sirijoje rugpjūčio 21-ąją, ir kodėl Amerikai tai yra svarbu.

B. Obama sakė suprantąs, kad jokie karai Amerikos visuomeneje negali buti trokštami. Ypač po skaudžių 10 metų trukusių karų Vidurio Rytuose. Prezidentas dar kartą priminė, jog pasirinkus karinės atakos kelią, tai būtų ribotas kišimasis į Siriją, o karo būtų išvengta.

Prieš kelias dienas Sirijos režimas paklausė Rusijos patarimo ir sakė galimai perduosiantys cheminus ginklus tartautinėms saugumo organizacijoms. Reaguodamas į Rusijos pasiūlytą diplomatinį Sirijos krizės sprendimą, B. Obama paprašė Kongreso atidėti balsavimą.

Pasak įtakingų senatorių, toks prezidento prašymas greičiausiai bus patenktintas, nes diplomatinis sprendimas, išvengiant karinės intervencijos, atitiktų daugelio kongresmenų poziūrį Sirijos klausimu.
Šiuo metu toliau bendradarbiaujama su Rusijos, Jungtinių Tautų diplomatais ir laukiama Sirijos sutikimo atsisakyti cheminių ginklų.