Pasaulyje

2015.09.08 13:45

Sirija, padedama Maskvos, sukasi iš padėties: sutinka parodyti savo cheminį ginklą

ELTA2015.09.08 13:45

Sirija, Rusijos teigimu, sutiko su Maskvos pasiūlymu pateikti tarptautinei kontrolei savo cheminius ginklus. Apie tai antradienį pranešė naujienų agentūra „Interfax“, remdamasi Sirijos užsienio reikalų ministru.

Sirija, Rusijos teigimu, sutiko su Maskvos pasiūlymu pateikti tarptautinei kontrolei savo cheminius ginklus. Apie tai antradienį pranešė naujienų agentūra „Interfax“, remdamasi Sirijos užsienio reikalų ministru.

Sirijos užsienio reikalų ministras Walidas al Mualemas sakė, kad pirmadienį labai produktyviai kalbėjosi su kolega iš Rusijos Sergejumi Lavrovu, kuris pateikė pasiūlymą dėl cheminio ginklo kontrolės. „Vakare mes sutikome su Rusijos iniciatyva", – sakė ministras. Tai esą padaryta dėl to, kad „neliktų priežasčių amerikiečių agresijai“.

Sirijos valstybinė žiniasklaida apie režimo pritarimą pasiūlymui kol kas neskelbia.

JAV prezidentas Barackas Obama pirmadienio vakarą interviu kelioms televizijoms sakė esąs atviras Rusijos pasiūlymui, kad Sirijos cheminiai ginklai būtų pateikti tarptautinei kontrolei.

Prancūzija antradienį paskelbė inicijuojanti Jungtinių Tautų (JT) rezoliuciją, kurioje reikalaujama Sirijos atskleisti savo cheminio ginklo programą. Jei jos nebūtų paisoma, šaliai grėstų priemonės pagal JT chartijos 7 straipsnį, įskaitant karinę intervenciją.

JAV valstybės sekretorius Johnas Kerry`is pirmadienį teigė, kad Sirija galėtų išvengti intervencijos, jei per savaitę tarptautinei bendrijai perduotų savo cheminius ginklus. Rusijos užsienio reikalų ministras S. Lavrovas tada paskelbė apie planą, kad Sirijos cheminiai ginklai būtų pateikti tarptautinei kontrolei ir sunaikinti.

Antradienį S. Lavrovas Maskvoje sakė, kad jo iškelta idėja buvo aptarta kartu su amerikiečiais. Jis esą nuolat palaiko kontaktą su J. Kerry`iu.

Sirijos opozicija tuo tarpu toliau reikalauja nubausti Basharo al Assado režimą. Nacionalinis Sirijos aljansas pareiškė, kad Maskvos pasiūlymas tik suteikia B. al Asadui galimybę toliau žudyti žmones. Už karo nusikaltimus esą turi būti baudžiama.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.