Naujienų srautas

Pasaulyje2013.09.10 11:21

Hagoje prasidės Kenijos viceprezidento teismas

ELTA 2013.09.10 11:21

Tarptautiniame Baudžiamajame Teisme (TBT) Hagoje prasidės Kenijos viceprezidento Williamo Ruto teismas, praneša BBC.

Tarptautiniame Baudžiamajame Teisme (TBT) Hagoje prasidės Kenijos viceprezidento Williamo Ruto teismas, praneša BBC.

W. Rutas ir Kenijos prezidentas Uhuru Kenyatta kaltinami dėl smurto po rinkimų 2007 metais. Jie kaltinimus neigia.

Hagos teismo teisėjai pranešė, kad jų bylos bus nagrinėjamos ne vienu metu, bet pakaitomis keturių savaičių etapais, nes U. Kenyatta perspėjo, kad pagal Kenijos konstituciją prezidentas ir viceprezidentas negali vienu metu būti išvykę iš šalies. U. Kenyattos bylos nagrinėjamas prasidės lapkričio mėnesį.

Per rinkimus 2007 metais V. Rutas ir U. Kenyatta buvo priešingose stovyklose. Jie kaltinami po ginčytinų rinkimų vadovavę išpuoliams prieš vienas kito etnines grupes, bet prieš šių metų kovo mėnesio rinkimus jie susivienijo. Per neramumus po rinkimų 2007 metais žuvo daugiau nei tūkstantis žmonių, o 600 tūkst. turėjo palikti namus.

V. Rutas bus pirmasis pareigas einantis valstybės vadovas, teisiamas Hagoje.

Kenijos parlamentas praeitą ketvirtadienį balsavo už pasiūlymą, kad šalis pasitrauktų iš TBT. Hagos teismas teigia, kad bylos bus vis tiek nagrinėjamos, net jei Kenija taps pirmąja valstybe, pasitraukusia iš TBT.

TBT buvo įkurtas 2002 metais tirti genocidą, nusikaltimus žmoniškumui, karo nusikaltimus ir agresijos nusikaltimus. Teismas ratifikuotas 121 valstybėje, įskaitant 34 Afrikos valstybes.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi