Naujienų srautas

Pasaulyje2015.09.08 13:45

A. Navalnas reikalauja perskaičiuoti Maskvos mero rinkimų balsus

Rusų opozicijos lyderis Aleksejus Navalnas paskelbė, kad Kremlius suklastojo Maskvos mero rinkimus ir pareikalavo perskaičiuoti balsus. Jei šie reikalavimai nebus įvykdyti A. Navalnas žada organizuoti pilietinio nepaklusnumo akcijas.

Rusų opozicijos lyderis Aleksejus Navalnas paskelbė, kad Kremlius suklastojo Maskvos mero rinkimus ir pareikalavo perskaičiuoti balsus. Jei šie reikalavimai nebus įvykdyti A. Navalnas žada organizuoti pilietinio nepaklusnumo akcijas.

Kremliaus kontroliuojami televizijos kanalai ir kita žiniasklaida paskelbė, kad Maskvos mero rinkimus jau po pirmojo rato laimėjo prezidento V. Putino remiamas Sergejus Sobianinas. Bet pagal oficialius sostinės rinkimų komisijos duomenis, S. Sobianinas gavo 51, 3 dešimtąsias procento balsų, tai yra įveikė pergalės pirmame rate ribą tik 1,3 procento. Tokia maža, bet viską lemianti persvara A. Navalno štabo nuomone yra Kremliaus politinių technologijų rezultatas. 

Opozicijos nuomone, S. Sobianinas galėjo gauti ne daugiau kaip 48 procentus ir, turint omenyje, kad A. Navalnas oficialiai gavo kiek daugiau nei 27 procentus ir užėmė antrą vietą, turi būti surengtas antras ratas. Kadangi pirmame rate, pagal oficialius duomenis, balsavo tik 33 procentai maskviečių, atras ratas tarp S. Sobianino ir A. Navalno būtų gerokai įdomesnis. 

„Mes turime ir formalius matematinius ir loginius, ir analitinius, greitai turėsime ir teisinius įrodymus, kad rinkimai buvo suklastoti ir S. Sobianinas laimėjo pirmame rate tik suklastojus maždaug keturis procentus balsų“, – tikina A. Navalnas.

Pirmadienio vakarą A. Navalnas ir jo rėmėjai rengia mitingą Bolotnajos aikštėje, bet kol kas jis prašo laikytis rimties.

„Mes protingi žmonės, ir aišku, kad mūsų štabo prioritetuose yra ramybė Maskvoje ir miestelėnų ramybė, todėl mes pateikėme labai aiškius, formalius, įstatymu paremtus reikalavimus. Mes nesiruošiame triukšmauti dėl triukšmavimo. Mes sakome – imkime ir atsižvelgdami į visas suinteresuotas puses viešai perskaičiuokime balsus visose anomaliose apylinkėse, kur S. Sobianinas gavo daugiau kaip 10 procentų balsų, ir tose anomaliose apylinkėse, kur labai daug balsavo namie“, – reikalauja A. Navalnas.

Jis tvirtina norintis susitikti su S. Sobianinu ir bandyti išsiaiškinti susidariusią padėtį, bet S. Sobianino štabe niekas nepatvirtino, kad toks susitikimas galėtų įvykti. A. Navalnas tai pat pagrasino, kad jei šalies valdžia neįvykdys teisėtų jo reikalavimų, jis pasilieka teisę pakviesti maskviečius į pilietinio nepaklusnumo akcijas. 

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi