Pasaulyje

2013.09.09 10:13

Išrinktasis Australijos premjeras T. Abbottas ruošiasi perimti valdžią

ELTA2013.09.09 10:13

Australijos išrinktasis premjeras Tony Abbott atvyko į Kanberą, kur ruošiasi perimti valdžią, informuoja BBC.

Australijos išrinktasis premjeras Tony Abbott atvyko į Kanberą, kur ruošiasi perimti valdžią, informuoja BBC.

T. Abbotto liberalų ir nacionalistų koalicija šeštadienį per rinkimus iškovojo daugumą žemuosiuose parlamento rūmuose ir nutraukė šešerius metus trukusį leiboristų valdymą. Tačiau būsima Senato sudėtis dar nėra žinoma. Gali būti, kad Senate koalicija turės pasikliauti mažųjų partijų parama, kad prastumtų naujus įstatymus. Tai gali sutrikdyti T. Abbotto planams panaikinti anglies dioksido taršos ir kasybos mokesčius.

T. Abbottas tikriausiai bus prisaikdintas kitą savaitę ir pakeis kadenciją baigiantį ministrą pirmininką Keviną Ruudą. T. Abotas sakė, kad parlamentas darbą pradės spalio pabaigoje arba lapkričio pradžioje. Vietos radijui jis sakė, kad nenori kuo skubiau sušaukti parlamentą, kol jam dar nėra paruošta tikslingo darbo.

Australijos Senatą kontroliuoja leiboristų ir žaliųjų partijos, kurios neketina remti T. Abbotto planų panaikinti anglies dioksido taršos mokestį. Naujai išrinkti senatoriai darbą pradės tik 2014 metų liepą, bet net ir tuomet žalieji ir kelios mažosios partijos turės pakankamai įtakos.

T. Abbottas paskelbė, kad Nacionalinės partijos lyderis Warrenas Trussas taps viceministru, o Joe Hockey – finansų ministru.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.