Naujienų srautas

Pasaulyje2015.09.08 13:45

V. Putino sąjungininkas laimėjo atkaklius Maskvos mero rinkimus

ELTA 2015.09.08 13:45

Kremliaus remiamas kandidatas Sergejus Sobianinas laimės Rusijos sostinės mero rinkimus, bet tik nedidele persvara, praneša BBC.

Kremliaus remiamas kandidatas Sergejus Sobianinas laimės Rusijos sostinės mero rinkimus, bet tik nedidele persvara, praneša BBC.

Jo varžovui opozicijos lyderiui Aleksejui Navalnui rinkimuose sekėsi geriau nei tikėtasi: suskaičiavus per 80 proc. balsų, jis turi 27 proc. S. Sobianinas surinko apie 52 proc. balsų, todėl turėtų laimėti mero rinkimus per pirmąjį turą. Tačiau A. Navalnas teigia, kad rezultatai yra aiškiai falsifikuojami ir reikalauja antrojo rinkimų turo. Jei bus kokių nors įrodymų, kad rinkimų rezultatai klastojami, Maskvoje tikriausiai vėl prasidės dideli protestai prieš Kremlių.

A. Navalnas šiuo metu yra paleistas už užstatą. Teismas jį pripažino kaltu dėl turto išeikvojimo. A. Navalnas teigia, kad jam iškelta byla yra politiškai motyvuota.

Sekmadienį mero rinkimai taip pat vyko Jekaterinburge. Ten rinkimus, negalutiniais duomenimis, laimėjo buvęs parlamento narys dažnai kritikuojantis Kremlių Jevgenijus Roizmanas. J. Roizmanas surinko 32 proc. balsų. Valdančiosios partijos kandidatas Jakovas Silinas atsilieka su 30 proc. balsų. Jekaterinburgo meras išrenkamas viename rinkimų ture paprastąja dauguma.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi